Tygodnik DB2010

Słowiański jedwab – len

W zamku Książ odbyła się tegoroczna edycja projektu „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”.

 

„Słowiański jedwab” to autorska marka wypracowana przez Esterę Grabarczyk. Odwołuje się do dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len. Wydarzenie stanowiło pokaz modowo-artystyczny, w który zaangażowane były kobiety w różnym wieku. Sam projekt ma na celu szerzenie przesłania, że każda kobieta może poczuć się wartościową i piękną biorąc udział w pokazie. Kolejnym, równie istotnym przesłaniem jest materiał dominujący w całej kolekcji, czyli len. Projekt „Słowiański jedwab” przypomina o bogactwie naszego regionu, bo Dolny Śląsk słynął niegdyś z produkcji lnu i tkactwa.

Organizatorem imprezy byli: Estera i Andrzej Grabarczyk oraz Katarzyna Niemierowska i Fundacja Purpurowe Skrzypce. Organizację imprezy wsparło też wielu sponsorów, a wśród nich partnerem strategicznym był Powiat Wałbrzyski.

– Projekt Słowiański jedwab to wspaniałe przedsięwzięcie, na które składa się długa i ciężka praca uczestniczek, począwszy od przygotowań kreacji, choreografii i finalnego pokazu. Jest to wspaniałe widowisko, promujące naturalny produkt, jakim jest len. Cieszę się, że Powiat Wałbrzyski mógł uczestniczyć przy jego organizacji – powiedział po pokazie Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 pokaz mody

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy, organizatorzy i partnerzy projektu „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej