Tygodnik DB2010

Inwestycje Powiatu Wałbrzyskiego w gminie Czarny Bór

Rozmowa ze Stanisławem Janorem, Członkiem Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

 

 

Obwodnica Czarnego Boru jest wybudowana, jednakże w praktyce zamknięta dla ruchu. Wójt gminy kilkakrotnie podkreślał, że to nieprzychylność urzędników Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu jest odpowiedzialna za ten stan rzeczy. Jak Pan to skomentuje?

Stanisław Janor: – Do mnie też docierają takie informacje, przekazują mi je mieszkańcy. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wystosował komunikat do mieszkańców gminy z obszerną informacją na ten temat. Jest mi przykro gdy słyszę takie plotki, bo – jako radny i mieszkaniec – gorąco popierałem tę inwestycję, a Powiat Wałbrzyski partycypował w kosztach budowy we wszystkich jej etapach – w sumie to ponad 3 miliony złotych. Odcinek obwodnicy przebiegający po drogach powiatowych od kopalni melafiru w Grzędach w kierunku Starego Lesieńca jest otwarty dla ruchu. Dalsza część obwodnicy w kierunku bocznicy kolejowej to droga gminna i to ona jest zamknięta dla ruchu, gdyż gmina nie uzyskała pozwolenia na użytkowanie. Z całą mocą pragnę podkreślić, Powiat Wałbrzyski nie blokuje w żaden sposób oddania do użytku tej części obwodnicy czarnoborskiej. To sprawa wyłącznie gminy i wójta Adama Góreckiego.

 

Obwodnica to nie koniec inwestycji powiatowych w infrastrukturę drogową?

– Oczywiście nie! W tym roku wyremontowaliśmy drogę powiatową na odcinku Witków Śląski – Jaczków, a w najbliższym czasie rozpocznie się remont nawierzchni ul. Parkowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką aż do wiaduktu kolejowego w Witkowie Śląskim. Te inwestycje drogowe wydatnie poprawiają komfort życia, a zwłaszcza bezpieczeństwo użytkowników.

 

Jakie jeszcze działania na rzecz mieszkańców gminy Czarny Bór prowadzi Powiat Wałbrzyski?

– Działamy i współpracujemy na wielu płaszczyznach. Obecnie włączyliśmy się w organizację II Górskiego Półmaratonu z Flagą na Trójgarbie, który odbędzie się już 2 maja. Będziemy także współorganizować festyn w Grzędach i imprezę sportową w Witkowie Śląskim. Zależy nam na wspieraniu oddolnych inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców, bo aktywizują i integrują one naszą lokalną społeczność.

 

W jaki sposób sprawuje Pan mandat radnego?

– Przede wszystkim zawsze słucham głosu mieszkańców, których reprezentuję. Zwracają się oni do mnie z różnymi problemami i pytaniami, a ja staram się im pomóc jak tylko potrafię. Ostatnio mieszkańcy Witkowa zgłosili mi problem z zalewaniem od dłuższego czasu ich posesji spowodowanym niedrożnym rowem melioracyjnym w okolicy Kościoła w Witkowie Śl. Podjąłem działania i obecnie prowadzone są prace udrażniające. Uważam, że trzeba często spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami, bo wtedy wiem co jest dla nich priorytetem i mogę podejmować stosowne działania.

(GŁ)

 Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

janor obwodnica czarnego boru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanisław Janor, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej