Tygodnik DB2010

Delfinek rośnie w oczach

 

Nadeszła wiosna, więc prace związane z budową krytej pływalni Delfinek przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy wyraźnie nabrały tempa.

 

Zakończone już zostały prace ziemne z związane z wywiezieniem urobku – ziemi i skał, położona została podwalina kamienna pod fundamenty, przeprowadzony został montaż szalunków fundamentowych, wykonane zostały ławy fundamentowe wraz ze zbrojeniem i rozpoczęło się murowanie  ścian fundamentowych. Kolejny etap prac polegał na wykonaniu ścian żelbetowych niecki basenowej, żelbetowych słupów, izolacji bitumicznej i termicznej ścian fundamentowych, drenażu opaskowym budynku, założeniu folii kubełkowej i obsypaniu ścian fundamentowych. Jak informuje kierownik budowy prace postępują zgodnie z planem.

–Budowa krytej pływalni to największa inwestycja w ostatnim czasie w Głuszycy. Inwestycja wyczekiwana zarówno przez najmłodszych głuszyczan, uczęszczających do naszych gminnych szkół, ale także przez starszych, którzy w godzinach popołudniowych i wieczornych również będą mieli okazję, by skorzystać z pływalni – mówi burmistrz Roman Głód.

Głuszycka kryta pływalnia będzie składać się z czterech torów o długości 16 metrów i szerokości  2 metrów. Głębokość od 85 do 135 cm umożliwi bezpieczną naukę pływania dzieciom już od najmłodszych klas. Wymiary Delfinka są pozytywnie zaopiniowane  przez Polski Związek Pływacki do przeprowadzania nauki pływania, zajęć rehabilitacyjnych oraz pływania rekreacyjnego dla wszystkich chętnychPoza tym niewątpliwą atrakcją obiektu będzie sauna i jacuzzi.

(SJ)

 budowa basenu gluszyca

 

 

 

 

 

 

 

 

Budowa krytej pływalni w Głuszycy nabiera tempa.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej