Tygodnik DB2010

Nowe programy dotacyjne dla gmin

 

31 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, z inicjatywy Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury, odbyło się spotkanie z zastępcą prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Jerzym Ignaszakiem, przeznaczone dla włodarzy gmin z Powiatu Wałbrzyskiego.

 

W trakcie spotkania Jerzy Ignaszak przedstawił programy WFOŚiGW, z których gminy mogą pozyskać ogromne środki na dofinansowanie dla swoich mieszkańców z przeznaczeniem min. na modernizacje systemów ogrzewania na ekologiczne czy  podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

– Cieszę się z obecności przedstawicieli sporej części gmin naszego powiatu, bo pokazuje to, że gminy te są zainteresowane wspieraniem swoich mieszkańców w tych kosztownych, ale także niezbędnych z punktu widzenia odpowiedzialności za środowisko inwestycjach. Pan prezes Ignaszak podkreślał wielokrotnie, że jest to obowiązek nas wszystkich jako obywateli, ale jeżeli obywatele będą wspierani przez samorządy lokalne, to efekty będą szybsze i z pewnością lepsze. Bardzo często zgłaszają się do mnie mieszkańcy naszego powiatu i dopytują o możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę pieców C.O. na gazowe lub podłączenie swojego budynku do sieci kanalizacyjnej, dlatego zorganizowaliśmy to spotkanie dla przedstawicieli lokalnych samorządów – podsumował spotkanie starosta Jacek Cichura.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 ignaszak cichura

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Ignaszak i Jacek Cichura.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej