Tygodnik DB2010

Żonkilowa kwesta

W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym, widowiskiem taneczno-muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, zainaugurowana została pierwsza „Żonkilowa Kwesta” na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, która potrwa do 8 kwietnia.

 

Przedstawienie do muzyki Piotra Czajkowskiego dedykowane było wolontariuszom – młodzieży i dzieciom ze szkół i przedszkoli, a zgłosiło się ich do udziału w tej akcji ponad 350 w całym regionie. Wykonawców koncertu, wolontariuszy ich opiekunów oraz widzów przybyłych na koncert przywitała prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Renata Wierzbicka.

– Zorganizowanej po raz pierwszy „Żonkilowej Kweście” patronują: biskup świdnicki Ignacy Dec, przezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk. Kwestujemy na rzecz dzieci osieroconych i rehabilitację dzieci nieuleczalnie chorych. Nasi wolontariusze zbierają pieniądze do puszek w centralnych punktach miejscowości naszej aglomeracji, przed kościołami i w dużych centrach handlowych, które bardzo przychylnie się odniosły do naszej kampanii. Kulminacyjnym punktem akcji był 21 marca – pierwszy dzień wiosny – nasz „dzień na tak”, kiedy wyszli na ulice kwestować wszyscy nasi wolontariusze. Liczymy, że tak uroczyście rozpoczęta akcja znajdzie szerokie zrozumienie wśród mieszkańców Wałbrzycha i ościennych miejscowości. I że otworzą szeroko swoje serca na potrzeby dzieci chorych, którymi się opiekujemy – podkreśla Renata Wierzbicka.

Także najmłodsi wolontariusze z Przedszkola nr 17 przy ul. Hirszfelda na wałbrzyskiej Piaskowej Górze włączyli się do „Żonkilowej kwesty” na rzecz dzieci, które są podopiecznymi Wałbrzyskiego hospicjum.

– To miłe i wzruszające, bo przedszkolaki uczestnicząc w akcji wspierają swoich rówieśników będących w potrzebie. Dziękujemy również dyrekcji za wsparcie, a nauczycielom za wspólny udział z dziećmi w naszej akcji – dodaje prezes PTOP w Wałbrzychu.

(RED)

zonkilowa kwesta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkolaki zbierały pieniądze w ramach „Żonkilowej kwesty”.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej