Tygodnik DB2010

Zrozumieć i pomóc

3 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbędzie się III konferencja szkoleniowa „Zrozumieć i pomóc. Dziecko z autyzmem w szkole i w środowisku”.

zdjecie pppp

 

 

 

 

 

 

Organizatorem konferencji jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczną z siedzibą w Walimiu.

– 2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które uznało autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Eksperci podkreślają, że autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym i alarmują, że dzieci z autyzmem każdego roku będzie przybywać. Pragniemy przybliżyć Państwu świat dzieci ze spektrum autyzmu, by móc skuteczniej uczyć i wychowywać je ku samodzielności. Mam nadzieję, że udział w konferencji poszerzy Państwa wiedzę i wzbogaci warsztat pracy – wyjaśnia Regina Marciniak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z siedzibą w Walimiu.

Konferencja odbędzie – pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wałbrzyskiego – 3 kwietnia o godzinie 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przy al. Wyzwolenia 24.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej