Tygodnik DB2010

Spalona hala wraca do życia

Część podmiotów, działających w hali przemysłowej przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach, która spłonęła w potężnym pożarze w ubiegłym tygodniu, może już wznawiać działalność. 20 marca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świdnicy dopuścił obiekt do użytkowania.

 

W części socjalno-bytowej podmioty zostały już wpuszczone na obiekt (m. in. przychodnia zdrowia, firma Ameoli, wkrótce wznowi działalność Alu Cast i inne, które czekają na podłączenie energii elektrycznej.

– To kwestia kilku najbliższych dni, gdy zostanie podłączona energia, zależy nam, by firmy mogły jak najszybciej prowadzić dalej swoją działalność, zarabiać, nie stracić klientów- mówi Łukasz Kwadrans, prezes Invest Park Development, właściciela hali. – Obiekt został nam już przekazany, po wykonaniu opinii biegłego rzeczoznawcy niezwłocznie przystąpimy do odbudowy hali.

Największe starty w wyniku pożaru poniosły dwie firmy: lakiernia proszkowa, w której pożar wybuchł (zapaliła się zaledwie roczna sprężarka) oraz firma Śnieżka-Invest, świebodzicki producent słodyczy, która miała w obiekcie swoje magazyny. Spłonęły tu opakowania i gotowe produkty, na szczęście były ubezpieczone.

W poniedziałkowe popołudnie w ratuszu odbyło się także kolejne spotkanie z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podtrzymał propozycję udostępnienia pomieszczeń zastępczych dla firm, ale najprawdopodobniej nie będzie takiej potrzeby ze strony podmiotów, bo większość lada dzień wznowi swoją produkcję.

(RED)

spalona hala swiebodzice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadzór budowlany dopuścił do użytku świebodzicką halę, w której w ubiegły czwartek wybuchł pożar.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej