Tygodnik DB2010

Partnerska wizyta

 

Na zaproszenie jedlińskich władz, gminę Jedlina-Zdrój odwiedziła delegacja z czeskiej gminy Velichovky, z którą Jedlina-Zdrój ma podpisaną umowę o współpracy od 2004 r.

 

W spotkaniu uczestniczyli ze strony czeskiej: Josef Karel – starosta i Martin Kasparek – wicestarosta gminy Velichovky. Gospodarzami spotkania byli: Leszek Orpel – burmistrz miasta, Romuald Wysocki – zastępca burmistrza miasta, Maria Drapich – przewodnicząca rady miasta, Marek Resiak – wiceprzewodniczący rady miasta oraz Adam Jacak – nauczyciel w gimnazjum miejskim i tłumacz.

Podczas spotkania przedstawiono sprawy bieżące w obu samorządach. Dyskutowano przede wszystkim o możliwościach udziału obu gmin w projektach dofinansowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. W trakcie wizyty burmistrz Leszek Orpel zaprezentował w formie multimedialnej wydarzenia z ubiegłego i obecnego roku, które miały miejsce na terenie miasta. Przedstawiono kalendarz imprez zaplanowanych do realizacji w gminie Jedlina-Zdrój na 2017 r. Następnie gospodarze wraz z gośćmi udali się na objazd po mieście, pokazując nowe budowle postawione od czasu ich ostatniej wizyty. Goście odwiedzili pijalnię wody mineralnej „Charlotta”, budynek domu zdrojowego; zobaczyli m.in. skatepark, Czarodziejską Górę Relax, oraz boisko orlik i zaplecze socjalne przy ul. Kłodzkiej. Wizytę zakończył lunch w Browarze Jedlinka.

(IKD)

 czesi jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delegacja z czeskiej gminy Velichovky, spotkała się z władzami Jedliny –Zdroju.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej