Tygodnik DB2010

Specjaliści Powiatowej Poradni ruszają w teren – Mobilne Punkty Diagnostyczno – Konsultacyjne

Mija kilka miesięcy od powstania Mobilnych Punktów Diagnostyczno – Konsultacyjnych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Walimiu miejsce wykonywania zadań w Wałbrzychu. Poradnia – wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów oraz oczekiwaniom placówek, a także starając się wyjść z pomocą i świadczonymi usługami z „murów” budynku na Al. Wyzwolenia 24 – utworzyła swoje punkty na terenie placówek powiatu wałbrzyskiego.

 

W związku z tym, że obszar działania poradni jest rozległy, a dojazd do Wałbrzycha dla wielu dzieci oraz rodziców jest dużą trudnością, to specjaliści ruszyli w teren. Spośród zgłoszonych placówek, które oferowały możliwość otworzenia punktu w ich siedzibie, wybrane zostały: Zespół Szkół w Walimiu, Przedszkole Miejskie w Szczawnie-Zdroju, Niepubliczne Przedszkole „Koniczynka II” w Boguszowie-Gorcach, Przedszkole Miejskie w Mieroszowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Głuszycy. Dla sprawności działania Punktów wyznaczono koordynatora oraz opiekunów poszczególnych punktów. Dyżury odbywają się cotygodniowo w wyznaczone dni. W Punktach można skorzystać z konsultacji specjalistów, przeprowadzane są tam również badania diagnostyczne, szkolenia, terapie, obserwacje. W ramach działania Punktu Mobilnego w Walimiu w połowie stycznia rozpoczęto zajęcia „Szkoły dla rodziców”, prowadzone przez naszych specjalistów: psychologa Kamilę Majcherczyk oraz pedagoga Ewę Perlik.

– Otwarcie punktów w terenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzieci, które do tej pory nie miały jakiejkolwiek możliwości wsparcia psychologiczno – pedagogicznego uzyskały fachową pomoc. Rodzice znajdujący się z w trudnej sytuacji bytowej mogą bez problemu, bez obciążeń finansowych dotrzeć do psychologa, pedagoga, logopedy. Satysfakcją napawa nas fakt, coraz większej liczby dzieci, rodziców oraz pracowników szkół, przedszkoli których możemy wspierać. W stosunku do lat poprzednich poradnia podwoiła liczbę klientów, którym udzielono wsparcia i pomocy. Cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów i zapraszamy do punktów diagnostyczno – konsultacyjnych – podkreśla Regina Marciniak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

punkt diagnostyczny pppp]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyżury w Punktach:

Siedziba Dyżur Imię i nazwisko pracownika
Publiczna Szkoła Podstawowa

w Głuszycy

poniedziałek od 12.00 do 16.00 Anna Chomicz
Zespół Szkół w Walimiu wtorek od 08.00 do 12.00 Małgorzata Szczugieł
Miejskie Przedszkole

w Szczawno-Zdroju

wtorek od 08.00 do 12.00 Anna Muzyka
Niepubliczne Przedszkole Koniczynka II Boguszów-Gorce środa od 08.00 do 12.00 Kamila Majcherczyk
Miejskie Przedszkole w Mieroszowie piątek od 8.00 do 11.00 Anna Podyma

 

Kontakt do dyrektora poradni tel. 518-787-925

Kontakt do koordynatora Punktów Diagnostyczno – Konsultacyjnych tel. 518-787-916

Kontakt sekretariat poradni tel. 797-984-251

 

SONY DSC

Regina Marciniak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

 

 

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej