Tygodnik DB2010

Koncert z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczawnie Zdroju

3 marca, z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Wałbrzyskie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość we współpracy z Powiatem Wałbrzyskim zorganizowało w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju specjalny koncert poświęcony pamięci Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

Na scenie wystąpiły między innymi dzieci i młodzież ze szkół w Głuszycy, Świdnicy, Szczawna Zdroju, Wałbrzycha, Wrocławia i Rybnika, a także gościnnie Barbara Korzeniowska-Szymela, Grzegorz Kmiecik i Piotr Luteńko.

– To bardzo ważne, abyśmy dzisiaj pamiętali o ogromnej odwadze i poświęceniu tych ludzi, ludzi takich jak „Inka – bohaterka dzisiejszego koncertu – którzy swoją odwagą i niezłomnością przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Ich postawa jest wzorem poświęcenia i miłości do ojczyzny, a naszym obowiązkiem jest dopilnować, aby nasze dzieci pamiętały o swojej historii i miały wpojone te wartości. Cieszę się, że mogliśmy pomóc Zrzeszeniu WiM w organizacji tego koncertu – mówi starosta Jacek Cichura.

Sala w Teatrze Zdrojowym była wypełniona po brzegi, a wielu uczestników nie kryło łez wzruszenia oglądając przepiękny program artystyczny.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 koncert wykletych szczawno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczawieński koncert dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej