Pączki dla krwiodawców

Polecamy8 marca, 2017

Ani przeziębienia, ani ferie nie zniechęciły świebodzickich krwiodawców do przyłączenia się do kolejnej zbiórki krwi. 23 lutego w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach pojawiło się blisko 50 osób, a bezcenny lek oddało aż 40!

 krew swiebodzice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiórka miała tym razem bardzo słodkie akcenty – nie tylko Śnieżka-Invest zadbała o słodycze dla oddających krew, ale i z racji tłustego czwartku każdy mógł liczyć na pysznego pączka od Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. I nie był to wcale koniec niespodzianek, bo na finał rozlosowano aż dwie nagrody. Upominki dla krwiodawców przekazały firmy: Sajmon Szymon Chmieliński oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach. Były to: wielofunkcyjny robot kuchenny ufundowany przez firmę Sajmon Szymon Chmieliński oraz dwa ciśnieniomierze ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach.

Organizatorami zbiórki byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach oraz Miejski Dom Kultury.

Kolejna zbiórka, tym razem w ambulansie, który zaparkuje przed ratuszem w Świebodzicach, odbędzie się 28 marca. Poza tym krew można oddawać w siedzibie RCKiK przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu: od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 13.30, a w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godz. 08.00 – 12.00.

(RED)

Tagi: , , , ,