Tygodnik DB2010

Eko ścieżka wokół ziół

Do 30 czerwca 2017 roku Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach realizuje projekt „Eko – ścieżka wokół ziół” dofinansowany w ramach VII edycji Funduszu Toyoty. Projekt zakłada zagospodarowanie nieużytku zielonego przy GCBK.

fundusz toyoty

 

 

 

 

Powstanie tam ogólnodostępny ogródek na wzór edukacyjnej ścieżki dotyczącej zielarstwa i ziołolecznictwa. Zostaną nasadzone rośliny oraz zioła wieloroczne, a także jednoroczne. Każde z miejsc zostanie oznaczone tablicą informacyjną zawierającą podstawowe dane o roślinie, jego zastosowaniu oraz innych potrzebnych informacji. Na terenie pojawią się alejki, po których będzie można spacerować oraz ławeczki, gdzie będzie można odpocząć i rozkoszować się zapachami ziół.

Pomoc przy pracach ogrodniczych zgłosili już pracownicy wałbrzyskiej Toyoty, rodzice uczniów ZS Stare Bogaczowice, a także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zagospodarowanie terenu poprzedzone będzie organizacją warsztatów edukacyjnych z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa dla wszystkich chętnych mieszańców.

Głównym celem przedsięwzięcia jest nauka od najmłodszych lat rozpoznawania i stosowania ziół w codziennym pożywieniu, by ich dobroczynne właściwości wspomagały odporność i walkę z chorobami. Cele szczegółowe zadania: nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zielarstwa i ziołolecznictwa; umiejętność rozpoznawania ziół poprzez zapach, dotyk i smak; wzrost świadomości u dzieci dbania o ekologię i środowisko; wyrównanie szans edukacyjnych dzieci na terenach wiejskich; nauka dzieci pracy w ogrodzie i dbania o rośliny; promocja zdrowia i aktywności ruchowej.

(IL)

 

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej