Tygodnik DB2010

Wymieńmy się ciepłem

Z oknem zima w pełni, mróz trzyma i – niestety – niektórzy ludzie cierpią z powodu chłodu. W kilku miastach w Polsce stanęły wieszaki czekające na ciepłe ubrania dla tych najbardziej potrzebujących.

Urząd Miejski w Wałbrzychu dołączył do ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. Podobnie jak w Warszawie i w Łodzi, 1 lutego, przy wejściu do urzędu przy ul. Kopernika 2, stanął namiot z wieszakami, w którym będą gromadzone ciepłe ubrania dla najbardziej potrzebujących. Wieszaki z ubraniami będą dostępne przez całą dobę.

– Akcja jest bardzo prosta. Posiadacie Państwo niepotrzebnie zalegające stosy ubrań, w których nie chodzicie? Może wśród nich znajdą się ciepłe czapki, rękawiczki, szaliki, kurtki, wszystko to, co pomoże utrzymać choć odrobinę ciepła. Może zamiast gromadzić lub wyrzucać niepotrzebne rzeczy, warto przekazać je komuś dla kogo mogą okazać się one niezbędne? Prosimy zawieszać je bezpośrednio pod namiotem przy ul. Kopernika 2 lub przynosić je do pokoju 220 (II piętro), do Biura ds. Rewitalizacji Miasta. Pracownicy zajmą się ułożeniem ich na wieszakach przed budynkiem urzędu. Każda osoba cierpiąca z powodu chłodu, będzie mogła wybrać dla siebie ciepłe ubrania, bądź wziąć rzecz dla potrzebujących. W sprawie wałbrzyskiej akcji można kontaktować się z pracownikami Biura ds. Rewitalizacji Miasta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, tel. 74 66 55 326/325; rewitalizacja@um.walbrzych.pl – wyjaśnia Katarzyna Wojnicka, specjalista do spraw społecznych.

(RED)

 Wymiana ciepla w Walbrzychu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Wałbrzychu dołączył do ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej