Tygodnik DB2010

Biblioteka dla najmłodszych

Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach z powodzeniem realizuje projekt „Lekcje biblioteczne dla najmłodszych” w ramach, którego przedszkolaki z terenu gminy spotykają się na edukacyjnych warsztatach z książką.

Spotkania prowadzone są przez doświadczoną bibliotekarkę, która dostosowuje ich tematykę do wieku i zainteresowań dzieci, dlatego też mają one charakter warsztatów angażujących uczniów – wykorzystują aktywne metody pracy.
 – Dzieciom bardzo podoba się każde spotkanie w bibliotece, w której panuje miła atmosfera. Uczestnictwo przedszkolaków w zajęciach bibliotecznych ma pozytywny wpływ oraz pomaga dzieciom w dalszym ich rozwoju – tak postrzega spotkania małych czytelników Anita Mularz, opiekunka „Przedszkolaków spod Trójgarbu”.

W zajęciach udział biorą dzieci uczęszczające, na co dzień do przedszkola w Strudze, Punktu Przedszkolnego w Starych Bogaczowicach oraz oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach. Lekcje biblioteczne odbywają się w głównej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej (ul. Główna 148, Stare Bogaczowice) oraz w siedzibach wyżej wymienionych instytucji.

(IL)

 przedszkolaki1

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieciom bardzo podoba się każde spotkanie w bibliotece.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej