Tygodnik DB2010

Hospicjum dla psów „Staruszkowo” potrzebuje pomocy!

 

Starosta wałbrzyski Jacek Cichura włączył się aktywnie w pomoc Krystynie Seemayer, prowadzącej hospicjum dla psów „Staruszkowo”, w którym starsze i doświadczone przez los zwierzęta mogą dożyć ostatnich chwil, otoczone troską i opieką.

 

W ciągu dwóch lat znalazło w „Staruszkowie” schronienie blisko 100 psów: zaniedbanych, chorych i katowanych przez zwyrodniałych właścicieli. Pani Krystyna i jej „podopieczni” tracą lokum i prowadzą zbiórkę funduszy na zakup nowego domu, walcząc przy tym z zawiłościami formalno- prawnymi. Starosta Jacek Cichura spotkał się z panią Krystyną, wysłuchał szczegółów jej historii i problemów, by – tak jak obiecał – wesprzeć ją nie tylko materialnie, ale także pomocą merytoryczną w kwestiach prawnych i formalnych.

– Mam nadzieję, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli wspólnie uratujemy „Staruszkowo”, ponieważ jest to wspaniała inicjatywa pomocy zwierzętom, które pozostawione bez niej są bezbronne i skazane na śmierć. Nie możemy do tego dopuścić – podkreśla starosta Jacek Cichura.

Więcej o działalności Krystyny Seemayer i jej problemach można dowiedzieć się na profilu „Staruszkowa” na Facebooku: https://www.facebook.com/staruszkowo/. Znajdują się tam również informacje w jaki sposób można wesprzeć działalność hospicjum.

(GŁ)

starosta staruszkowo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta Jacek Cichura obiecał wesprzeć „Staruszkowo” nie tylko materialnie, ale także pomocą merytoryczną w kwestiach prawnych i formalnych.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej