Tygodnik DB2010

Rekordowa kwesta WOŚP

– 132 944,73 zł i 137,65 euro i wciąż liczymy – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który był współorganizatorem 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu. Ubiegłoroczne wyniki zbiórki zostały poprawione także w innych miejscowościach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

puszka wosp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkie i jubileuszowe – bo 25 – granie miało miejsce w całej Polsce w minioną niedzielę.

– Złote serduszko, wykonane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla zostało wylicytowane za 5200 zł! Gratulujemy rodzinie, która wywalczyła nasze WOŚP-owe cudo. Macie ogromne serducho! I wielkie dzięki dla wszystkich biorących udział w wałbrzyskim 25 Finale WOŚP. Dziękujemy wolontariuszom, osobom, które wsparły nasz finał – podkreśla w imieniu organizatorów Jarosław Buzarewicz.

 

Świebodzice

 

Ponad 78 tys. zł – to kolejny rekord zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach.

– Dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli, świebodziczanie, jesteście najwspanialsi! – mówi wzruszona Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP.

W Świebodzicach finałowa impreza odbyła się w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice Sp. z o.o., gdzie od godz. 13:00 do 20:00 odbywało się mnóstwo imprez i wydarzeń. Świebodzicki finał WOŚP otworzyli wspólnie: Zofia Marek i burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, który po raz kolejny honorowo patronował akcji.

– Świebodzice od lat pokazują, że mają wielkie serca, dziś możemy to zrobić ponownie, dziękuję organizatorom, całemu sztabowi a przede wszystkim wspaniałej młodzieży, która aktywnie uczestniczy w przygotowaniu tego wydarzenia, ale i zbieraniu pieniędzy – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Świebodzickie finały WOŚP mają swój niepowtarzalny charakter – to mnóstwo występów na scenie w wykonaniu przedszkolaków i uczniów świebodzickich szkół, ale także stoiska z ciastami i słodkościami, przygotowane przez szkoły, loterie fantowe, kramy z różnościami, kąciki zabaw dla najmłodszych; ale także np. przejazdy zabytkowymi pojazdami – w tym roku pod halą kursował SKOT z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie. Podczas trwania akcji panie ze Świebodzickiej Rady Seniorów „wydziergały” wspólnie ponad 50-metrowy szalik, który zostanie najprawdopodobniej przerobiony na ciepłe kocyki dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska. A na ulicach miasta niestrudzenie kwestowało 110 wolontariuszy– tego dnia młodzi ludzie z charakterystycznymi identyfikatorami i puszkami WOŚP korzystali z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

seniorki dziergaja dla WOSP Swiebodzice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 11 do 15. w holu Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych można było oddać krew, do czego gorąco zapraszali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach wraz ze swoją nową, sympatyczną maskotką, Kropelką. Zbiórka była bardzo udana – krew oddały 32 osoby spośród 50 zarejestrowanych. Zebrano 14,4 litra bezcennego leku, a warto dodać, że aż 14 osób oddało krew po raz pierwszy.

zbiorka krwi WOSP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żelaznym punktem finału była oczywiście licytacja darów od przyjaciół Orkiestry, z której zebrano także rekordową kwotę blisko 14 tys. zł. Finałowym momentem było tradycyjne Światełko do Nieba.

– W imieniu całego Sztabu w Świebodzicach dziękuję – z serca za serce – wszystkim mieszkańcom miasta, rodzicom, szkołom, przedszkolakom, ofiarodawcom, absolutnie wszystkim za piękny, rodzinny klimat naszego Finału – podsumowuje Zofia Marek. – O naszym wyniku mówił w TVN o północy Jurek Owsiak, zebraliśmy jak na nasze miasto naprawdę kosmiczną kwotę 78 179, 58 zł. Dziękuję!

 

Boguszów-Gorce

 

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany na tę okoliczność sztab, w którym z pełnym zaangażowaniem działali pracownicy instytucji, przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, Centrum Kultury w Czarnym Borze, Stowarzyszeniem Strzeleckim ,,Enigma” oraz OSP ,,Boguszów” przez cały styczniowy weekend starał się zapewnić ciekawe atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Tradycyjnie „Wielkie Granie” rozpoczęto z samego rana 14 stycznia 2017 r. kiermaszem ciast zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz kiermaszem domowych potraw przygotowanych przez Panią Halinę Bieniecką. Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska, na tegoroczny WOŚP przygotowała okolicznościowe świece, które można było zdobyć za symboliczny wrzut do puszki. Tego samego dnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się pełen światowych przebojów koncert. W tym roku w boguszowskiej bibliotece gościli Jerzy Kiolbasa oraz Jolanta Bauszek. Dobrze znane wszystkim przeboje światowej muzyki przeplatała koncertowo poprowadzona licytacja, owocem której było zebranych 4 945 zł. Za największe kwoty – po 900 zł – zostały wylicytowane złota bransoletka przygotowana przez Pracownię Złotniczą Wiesława Cozaca oraz tort okolicznościowy przygotowany przez Mariolę Kłosowską.

W niedzielę 15 stycznia od samego rana 40 wolontariuszy kwestowało na terenie całego miasta, Czarnego Boru i Witkowa Śląskiego. W 25 Finał zaangażowało się również Stowarzyszenie Strzeleckie ,,Enigma”, Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” oraz OSP ,,Boguszów”. Bajkowy nastrój zapewnili animatorzy z wałbrzyskiej grupy KAMAYU ART. O godz. 14.30 Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury zaprosiła wolontariuszy oraz wszystkie zainteresowane dzieci na premierowy spektakl teatru Krewni i Znajomi Królika – „Pięciu Nieudanych”. W tym roku udało się zebrać aż 18 951,32 zł. oraz 37,74 EUR.

– Dziękujemy sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których 25 Finał WOŚP nie miałby racji bytu – podkreślają organizatorzy.

Ponad 24 tysiące złotych (czyli 11 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym) udało się zebrać sztabowi działającemu w Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Tegoroczny, 25 Finał WOŚP szyb „Witold” organizował wspólnie z Gminą Stare Bogaczowice, Stowarzyszeniem SUDETYOFFROAD Radnymi Boguszowa-Gorc oraz Zespołem Szkół Samorządowych.

– Gmina Stare Bogaczowice zaangażowała się w koncert WOŚP organizowany przez Boguszów-Gorce. Podczas imprezy zaśpiewał m.in. zespół muzyczno-taneczny „Bogaczowiczanie” oraz młodzieżowa schola działająca przy parafii w Starych Bogaczowicach. Oprócz występów artystycznych, na przybyłych gości czekała licytacja cennych przedmiotów i voucherów. Po raz kolejny okazało się, że współpraca się opłaca – na rzecz WOŚP przekazano ponad 24 tysiące złotych – podkreśla Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

W niedzielę na terenie byłej kopalni w Gorcach tłoczno i gwarno było już od rana. Specjalnie dla wielbicieli ostrej jazdy Stowarzyszenie SUDETTOFFOAD przygotowało przejażdżki terenowymi autami. Na zmarzluchów czekała kuchnia polowa z parującym żurkiem, były też grillowane kiełbaski i smakowite ciasta. Do działań sztabu  jak co roku dołączyli też strażacy z OSP Gorce, którzy wośpową publiczność przeszkolili w zakresie udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzili akcję informacyjną związaną z zagrożeniem występowania czadu. W programie artystycznym nie zabrakło roztańczonych cheerlederek, energetycznej zumby, oraz szkoły tańca CORDEX. Swój program muzyczny przygotowali młodzi mieszkańcy Starych Bogaczowic oraz zespół PATRU. W przerwach programu odbywały się oczywiście licytacje, które wspólnie z kierowniczką CK-K – Katarzyną Bernaś poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Bogaczowicach – Ilona Lewkowicz.

pierwsza pomoc wosp gorce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorną część programu zdominował natomiast Kabaret Chyba. Sala widowiskowa „Witolda” pękała w szwach, a publiczność wręcz płakała ze śmiechu. Kabareciarze nie tylko przedstawili najnowszy program, ale również z dużą dawką humoru poprowadzili główne licytacje.          Najwyższe kwoty uzyskały: wczasy w Bułgarii ufundowane przez Biuro Podróży Duo Travel z Boguszowa Gorc – 2 400 zł, złote serce- 2000 zł, rękawice bokserskie z podpisem Tomasza Adamka – 650 zł. Doskonale licytowały się koszulki WOŚP, roczny abonament na internet oraz przelot szybowcem. Powodzeniem cieszyły się też zaproszenia na kolacje w restauracjach: Złota Stacja, Magdalenka, Stodoła czy Dwór Liczyrzepy, pyszne torty oraz wszelkie pozostałe vouchery, zaproszenia i gadżety, w tym „fotel” Starosty.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla dzieci. W czasie gdy dorosłych bawił Kabaret Chyba, najmłodszych uczestników imprezy zaproszono na Kinderbal gdzie o ich doskonały nastrój zadbali animatorzy Marysia Burzyńska oraz Paweł Kuźma. Pełen emocji 25 Finał WOŚP w Szybie „WITOLD” tradycyjnie już zakończył się Światełkiem do Nieba. Organizatorzy oraz szefowa sztabu – Anna Nelke wraz z wolontariuszami serdecznie dziękują wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację imprezy oraz sprawiły, że ten zimowy mroźny dzień był pełen energii, uśmiechu i pozytywnych emocji. Wspólne działania sprawiły, że efekt końcowy przerósł wszelkie oczekiwania.

 

Głuszyca

 

Wolontariusze kwestujący na ulicach Głuszycy zebrali 7 264,21 zł. Ponadto podczas popołudniowego finału odbywającego się w Centrum Kultury wylicytowano przedmioty na kwotę 710 zł. Głuszycki finał WOŚP uświetnili młodzi karatecy trenujący na co dzień pod opieką Mariusza Lesia w Głuszyckim Klubie Karate. Sporą dawkę pozytywnej energii przekazali tańczący zumbę – dzieci i dorośli – wraz z instruktorką Magdaleną Truszczyńską. Na gitarach elektrycznych i akustycznych zagrali: Przemysław Ciura, Szymon Gwiazdowski, Maciej Bachmatiuk, Krzysztof Gołda i Patryk Tomulik – uczestnicy warsztatów gitarowych, które odbywają się w CK-MBP pod kierunkiem Marcina Zalesia. Pomiędzy występami można było pobawić się wraz z zespołem „Zakalec” w składzie Justyna Misterka i Marek Jakubczak.

karatecy wosp głuszyca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, a także przybyłym do CK-MBP w Głuszycy za wspólną udaną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy orkiestry, Grzegorza Czepila za ufundowanie poczęstunku dla wolontariuszy oraz pracowników Centrum Kultury-MBP na czele z Natalią Smolińską – podkreślają organizatorzy imprezy.

 

Mieroszów

 

Tradycyjnie już w Gminie Mieroszów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dwa dni! 14.01.2017 roku (sobota) odbyła się część koncertowa. Wystąpiły zespoły: Qweta, Antyklerykał, Trichomes – robiąc wiele hałasu, energicznie rozruszali zbierającą się w sali im. Włodka Szomańskiego publiczność. Następnie wszyscy podziwiali niezwykły kunszt gitarowy Jacka Maystra R., który zachwycił zgromadzonych swoim talentem i umiejętnościami. Do tańca w rytmach reggae porwał publikę zespół Szuszmiszmegele, wprowadzając przyjazną i miłą atmosferę. Gwiazdą wieczoru był zespół Obstawa Prezydenta – niejednokrotnie goszczący w Mieroszowie, wciąż zapewniając dobrą dawkę muzyki. Sobotni wieczór i noc upłynęła pod znakiem wielu licytacji, które odbyły się dzięki wsparciu ludzi o wielkich,dobrych sercach. Chleb podarowany przez Grzegorza Glapiaka i Dariusza Sinieckiego na scenie pokroili wspólnie: przewodnicząca rady miejskiej Maria Chmielnicka oraz burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński. Każdy mógł posilić się kawałkiem pysznego, świeżego pieczywa, przygotowanego specjalnie na tę okoliczność.

– Dziękujemy Wojtkowi Oleszkiewiczowi i Grzegorzowi Lektarskiemu za doskonałe prowadzenie koncertu i licytacji, to dzięki nim uzbieraliśmy tak dużą kwotę!  – mówią organizatorzy.

– Już wiadomo, że to będzie rekordowy WOŚP w Mieroszowie jeśli chodzi o ilość zebranych pieniędzy podczas licytacji na koncertach i zbiórek na ulicach naszej gminy. Z mieroszowskiego sztabu WOŚP dostałem informację, że zebraliśmy ponad 10 tys. zł. Brawo organizatorzy i wolontariusze – dodaje burmistrz Marcin Raczyński.

 

Walim

 

Zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom w Gminie Walim prowadziło 10 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, skarbonki i serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz niezliczone grono “ludzi dobrej woli”. Wspólnymi siłami dzielni ochotnicy z “puszkami” zgromadzili 2907,17 zł. Na szczególne uznanie zasługuje Maja Bereś, która uzbierała największą sumę – 732,81 zł.

Tegoroczne “wielkoorkiestrowe granie” po raz kolejny wspomogła Grupa Walim Rajdowy, która zapewniając przeżycie niesamowitej przygody w Mitsubishi Lancer Evo lub BMW, zgromadziła 2002,51 zł. Rajdowcy wspierając WOŚP przekazali także do licytacji puchar z kolekcji śp. Janusza Kuliga. Tę nie lada gratkę, zwłaszcza dla fanów motosportu, za kwotę 2025,00 zł wywalczył Paweł Gos z Bielan Wrocławskich.

wosp rajowcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miłośnicy dobrego jedzenia i pluszaków, którzy przybyli do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, gdzie odbywały się główne wielkoorkiestrowe obchody, również mogli znaleźć coś dla siebie. Samorząd Szkolny Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu pod dowództwem Izabelli Woldan, kusząc wszystkich smakoszy słodyczy różnorodnymi ciastami, piernikami oraz babami, zebrał 860 zł. Ze sprzedaży rozgrzewającej i energetycznej zupy wpłynęło 257,30 zł. Koło Działalności Charytatywnej Walimskiego Gimnazjum ze sprzedaży ciasteczek wspomogło nasz sztab sumą 170 zł. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych, pomagając przy akcji “Kup misia”, zgromadził 175,40 zł, zaś ze sprzedaży urokliwych aniołków i wielkoorkiestrowych serduszek wykonanych z masy solnej, zebrał 122,00 zł. Koło Emerytów i Rencistów Gminy Walim także wsparło WOŚP wpłacając 250 zł.

Duży zastrzyk gotówki wpłynął również z licytacji Tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2017 rok przynosząc 3450 zł. Warto tu wspomnieć iż tytuł ten, po raz kolejny zdobył Artur Kłoczko z Kielc. Z licytacji gadżetów WOŚP, poprowadzonej przez Artura Jarczoka, do puli dołożono 4821,00 zł.

– W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli. Szczególe wyrazy wdzięczności kierujemy do wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego za wsparcie oraz wystawienie na aukcję “Fotelu Wicestarosty”, a także wielu gadżetów promujących Powiat Wałbrzyski. Tym razem sztab WOŚP w Walimiu, wspomagając kolejny szczytny cel, wspólnymi siłami  zebrał jak dotychczas rekordową kwotę 17 078,26 zł. Punktualnie o godzinie 20.00 przy sygnale OSP Walim, rozbłysło światełko do nieba, kończąc tym samym 25. finał WOŚP, a równocześnie przypominając iż gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy swoją pracą, zaangażowaniem oraz ofiarnością wspomogli tę wyjątkową akcję – podkreślają organizatorzy finału WOŚP w Gminie Walim.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej