Tygodnik DB2010

Uwaga na drogach!

 

Szanowni kierowcy! Informujemy, że w związku z silnymi porywami wiatru i intensywnymi opadami śniegu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu na drogach powiatowych.

 

Przypominamy, że drogi powiatowe utrzymywane są w IV i V standardzie zimowego utrzymania dróg, w związku z tym – przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych – mogą występować utrudnienia, min. w postaci zasp śnieżnych. Przypominamy, że – zgodnie ze standardami zimowego utrzymania dróg w kat. V – stan utrzymania dróg przedstawia się następująco: jezdnia odśnieżona, w miejscach zasp odśnieżony co najmniej 1 pas ruchu z wykonaniem mijanek. Jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu. Po ustaniu opadów śniegu mogą występować: śnieg zajeżdżony, nabój śnieżny, śnieg luźny (do 16h), zaspy (do 24h). Dopuszcza się przerwy w komunikacji do 24h. Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.

Występowanie utrudnień w ruchu na drogach powiatowych, związanych z warunkami atmosferycznymi, można zgłaszać pod numerem alarmowym 508 204 844.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

 Zamiec zdjecie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej