Tygodnik DB2010

Dofinansowania na nowy rok

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach pozyskała z Nowym rokiem dwie dotacje na działalność kulturalną i edukacyjną.

 

Pierwszy z projektów „Zapisane, sfotografowane, zapamiętane” uzyskał dofinansowanie z Fundacji BZ WBK Bank Ambitnej Młodzieży. Głównym celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodzieży poprzez organizację warsztatów dziennikarskich, fotograficznych, graficznych i wyjazdów edukacyjnych do radia i telewizji. Zwieńczeniem warsztatów będzie wydanie folderu promującego Gminę Stare Bogaczowice, który w całości samodzielnie wykona młodzież.

fundusz toyoty

 

 

 

 

 

 

Drugi z projektów to „Eko – ścieżka wokół ziół”. Uzyskał on dofinansowanie z Funduszu Toyoty ”Dobre pomysły zmieniają świat”. Projekt zakłada zagospodarowanie nieużytku zielonego przy Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym, który jest ogrodzony i rośnie tam trawa. Powstanie tam ogólnodostępny ogródek na wzór edukacyjnej ścieżki dotyczącej zielarstwa i ziołolecznictwa. Ponadto odbędą się warsztaty z zielarstwa i ziołolecznictwa dla wszystkich chętnych, zwłaszcza dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauka rozpoznawania i stosowania ziół w codziennym pożywieniu, by ich dobroczynne właściwości wspomagały odporność i walkę z chorobami. Cele szczegółowe to m.in. nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zielarstwa i ziołolecznictwa osób dorosłych, umiejętność rozpoznawania ziół poprzez zapach, dotyk i smak, wzrost świadomości u dzieci dbania o ekologię i środowisko.

Realizacja zadań ruszy w lutym.

(IL)

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej