Tygodnik DB2010

Pielęgnacja w okresie zimowym

– Zima to znakomita pora roku na zastosowanie m.in. kuracji regenerującej i wzmacniającej barierę ochronną skóry- w przypadku cery suchej i naczyniowej oraz złuszczającej – w przypadku cery z przebarwieniami i niedoskonałościami po przebytym trądziku – mówi o zalecanej pielęgnacji w okresie zimowym Aleksandra Szczepańska, kosmetolog z Instytutu Skin Effect przy ul. Młynarskiej 24/2 w Wałbrzychu.

gabinet skin effect

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– W sezonie zimowym polecam także wykonywanie zabiegów mikronakłuwania, w szczególności osobom, które chciałyby poddać się intensywniejszym zabiegom przeciwzmarszczkowym i poprawiającym gęstość skóry. Innowacyjna terapia głębokiej regeneracji skóry DERMAPEN, poprzez nakłuwanie naskórka, to niezwykle skuteczna i komfortowa dla pacjenta metoda stymulacji skóry do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy jędrności i owalu skóry, niwelowaniu widoczności zmarszczek, bruzd oraz blizn na twarzy i na całym ciele (rozstępy). DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry na zasadzie mikro nakłuć ultracienkimi igiełkami. Efekty po zabiegu mogą być porównywane do tych uzyskanych z użyciem lasera frakcyjnego, jednak wyeliminowany został tutaj ból oraz czas rekonwalescencji. Jeśli pacjent odczuwa potrzebę, zabieg jest wykonywany po znieczuleniu miejscowym skóry, co gwarantuje jego bezbolesność.

Sesja_006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN jest najnowszą metodą mikronakłuwania skóry, dzięki której zabiegi mezoterapii igłowej, często znacznie bardziej bolesne, wykonywane są obecnie coraz rzadziej. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Dzięki temu zostało ograniczone ryzyko powstawania krwiaków i małych siniaczków, które w naturalny sposób mogą się pojawić przy wykonywaniu klasycznej mezoterapii igłowej.

Ponieważ zabieg ma za zadanie stymulować naszą skórę do regeneracji, efekty pojawiają się stopniowo. Ich widoczność uzależniona jest także od właściwej pielęgnacji domowej oraz diety, o której zawsze mówię każdemu pacjentowi. Zabieg polecam wykonywać w serii, ustalonej indywidualnie według kondycji skóry każdego pacjenta – wyjaśnia Aleksandra Szczepańska z Instytutu Kosmetologii Skin Effect, który mieści się przy ul. Młynarskiej 24/2 (parter) w Wałbrzychu.

– W styczniu udzielamy rabatu na wszystkie zabiegi dla maturzystów. Szczegóły pod numerem telefonu 531 270 985 oraz w gabinecie  – dodaje właścicielka Instytutu Kosmetologii Skin Effect w Wałbrzychu.

(AS)

skin-effect-1m

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej