Tygodnik DB2010

Świąteczny weekend

Jasełka, kolędowanie oraz spotkania świąteczne – tym żyły trzy sołectwa Gminy Czarny Bór podczas minionego weekendu.

 

W piątek Rada Sołecka Jaczkowa, pod przewodnictwem radnych Marzeny Łatki i Marty Nieć oraz akompaniatora Waldemara Kałuzińskiego, przygotowała jasełka oraz wspólne kolędowanie. Spotkanie, na które przyszło ponad 60 osób, rozpoczęło się od przedstawienia świątecznego w wykonaniu dzieci z Jaczkowa, a następnie prowadzące zachęciły wszystkich przybyłych do wspólnego śpiewania kolęd. Rada sołecka przygotowała poczęstunek, a wójt Adam Górecki obdarował dzieci słodkimi upominkami.

W ten sam dzień seniorzy z Witkowa zorganizowali dla mieszkańców tego sołectwa spotkanie świąteczne wraz z kolędowaniem. Seniorzy, wraz z chórem parafialnym oraz scholą młodzieżową pod kierownictwem Sebastiana Juszczaka i zaproszonymi gośćmi  śpiewali polskie tradycyjne kolędy.

Do kolędowania jak co roku przyłączyły się również 4- 5 letnie dzieci z przedszkola w Czarnym Borze i 8 stycznia wystawiły jasełka w kościele parafialnym. Świąteczny nastrój uświetniły wspaniałe stroje dzieci przygotowane przez rodziców, bożonarodzeniowe scenki oraz piękne kolędy śpiewane przez przedszkolaków. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role, a dziecięcy wdzięk postaci jasełkowych chwytał wszystkich za serca. Na jasełka przybyło mnóstwo gości. Byli to zarówno najbliżsi przedszkolaków jak i mieszkańcy gminy Czarny Bór oraz władze gminy i duchowni. Dzieci za swój występ zostały obdarowane upominkami.

(RED)

 jaselka-czarny-bor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Długi weekend upłynął pod znakiem jasełek i kolędowania.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej