Tygodnik DB2010

Frydlandzki prezent

Partnerska Gmina Friedland przekazała 8-osobowy samochód na potrzeby Gminy Mieroszów. – Ten prezent w postaci samochodu jest dowodem, że współpraca między miastami frydlandzkimi jest żywa i rozwija się – podkreśla burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs.

 

Członkami delegacji z Friedlandu, która przebywała w Mieroszowie 1 i 2 grudnia 2016 r. byli: burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs, córka burmistrza Nadin Friedrichs, członek rady miejskiej Jürgen Rozeck oraz redaktor Jürgen Gückel. Ze strony Gminy Mieroszów w spotkaniu wzięli udział: burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, zastępca burmistrza Rafał Dzimira oraz radny Rady Miejskiej Mieroszowa Dariusz Szmulik.

– Obiecuję, że w miarę możliwości moja gmina będzie wspierała waszą. Podczas ostatniego spotkania długo rozmawiałem z burmistrzem Raczyńskim i wspólnie doszliśmy do porozumienia, że chcielibyśmy wspólnie włączyć się i rozwijać kilka zagadnień dotyczących naszej współpracy. Wymiana młodzieży, wymiana doświadczeń, pomoc, wymiana fachowa i budowanie kontaktów między naszymi przedsiębiorcami, będzie realizowane wspólnymi siłami – powiedział podczas przekazywania samochodu burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs.

– Rozwijanie współpracy między miastami Frydlandzkimi, które współdziałają już od 1996 roku, jest jedną z moich deklaracji, które złożyłem ubiegając się o urząd burmistrza. Fakt, że między naszymi urzędami nawiązał się tak serdeczny, przyjacielski kontakt bardzo cieszy i wróży dobrze na przyszłość. Idea współpracy, pomocy między Frydlandami jest bardzo ważna i potrzebna. Będę wspierał wspólne pomysły i mam nadzieję, że wkrótce zrealizujemy kilka z nich. Podczas Zjazdu Miast Frydlandzkich, który zaplanowany jest na czerwiec 2017 r. w Mieroszowie, zaprezentujemy owoce naszej współpracy – powiedział burmistrz Marcin Raczyński, dziękując Andreasowi Friedrichsowi i członkom delegacji z Friedlandu.

(KK)

 bus-dla-mieroszowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs przekazał burmistrzowi Mieroszowa Marcinowi Raczyńskiemu mikrobus.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej