Tygodnik DB2010

Balticus nie tylko pod choinkę

W przedświątecznej gorączce jednym z największych dylematów jest wybór odpowiednich prezentów. Dobrym pomysłem jest obdarowanie bliskiej osoby oryginalnym podarunkiem. A takim jest np. zegarek, zwłaszcza z limitowanej serii. I tu z pomocą przychodzi nowa polska marka – Balticus.

 

– Marka Balticus powstała z pasji i miłości do zegarków, jest to typowy microbrand: polskie projekty oraz najlepsze materiały – mówi Bartosz Knop, właściciel Balticusa. – Nasze zegarki produkowane są w krótkich seriach lub w seriach ściśle limitowanych w oparciu o najlepsze japońskie automatyczne mechanizmy. Dodatkowo będziemy sukcesywnie oferować inne niszowe marki, tak aby każdy klient znalazł coś dla siebie.

Debiutancki model w stylu klasycznego divera (z którym można nurkować) otrzymał nazwę Grey Seal – Foka Szara.

 

szara-foka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Dlatego właśnie dekiel zegarka został ozdobiony nadrukiem foki szarej – doskonałego nurka. Foki szare są w stanie zanurzyć się na głębokość 200 m, ale zarejestrowano również zanurzenie na ponad 300 m. Mechaniżm zegarka Grey Seal to doskonała japońska Miyota 9015 produkowana przez Citizena, łożyskowana na 24 kamieniach, częściowo zdobiona pasami genewskimi, a na wahniku widnieje nazwa Balticus. Szło jest szafirowe z powłoką antyrefleksyjną położoną od środka, obrotowy bezel został również umieszczony wewnątrz zegarka. Aby utrzymać klasę wodoszelności WR300, koronka jest zakręcana. Grey Seal ma w komplecie bransoletę siatkową oraz stylowy skórzany pasek z przeszyciami w kolorze tarczy – podkreśla Bartosz Knop.

Zegarki z serii Grey Seal dostępne są w aż 7 wersjach kolorystycznych, które można zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy Balticus: http://balticus-watches.com/oferta.html.

Kolejnym „nurkiem” w kolekcji Balticusa, który pojawił się pod koniec listopada tego roku, jest model Helmet Diver – Pepsi.

 

helmet-pepsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Ten szczególny model otrzymał białą tarczę z pełną lumą oraz indeksami typu „sandwich”. Koronki zostały rozmieszczone na godzinach 2 oraz 4, a główna koronka jest zakręcana. Sercem Helmeta również jest japoński automatyczny mechanizm Miyota 9015, łożyskowany na 24 kamieniach, z możliwością „dokręcenia” mechanizmu ręcznie koronką, która oczywiście jest sygnowana „B”. Koperta – jak wszystkich naszych modeli – wykonana jest ze stali chirurgicznej 316L. Jej szerokość to 44 mm, długość wynosi 51 mm, a rozstaw uszu 22mm. Zegarek cechują: wodoszczelność 300 m, zakręcana koronka, wewnętrzny obrotowy bezel, szafirowe szkło z antyrefleksem po wewnętrznej stronie, tłoczony dekiel z hełmem nurka. W zestawie jest bransoleta oraz pasek silikonowy z klamrą z wygrawerowaną nazwą marki Balticus – wylicza właściciel firmy.

Na tym nie koniec nowości od Balticusa, bowiem wielbicieli zegarków kilka tygodni temu poraził swoją nietuzinkową urodą Gwiezdny Pył. Ten wyjątkowy model ma wyjątkową – kamienną tarczę, przypominającą rozgwieżdżone niebo, która mieni się i zmienia barwę w zależności od kąta padania światła.

 

gwiezdny-pyl-meski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Główne cechy zegarka Gwiezdny Pył to – poza przepiękną, specjalnie przygotowaną kamienną tarczą z okienkiem datownika (lub bez datownika) – japoński mechanizm automatyczny Miyota 8215, szafirowe szkło z podwójną powłoką antyrefleksyjną od wewnątrz, zakręcana i sygnowana koronka oraz wodoszczelność klasy WR200. Do tego modelu dołączony jest pasek ze skóry w kolorze niebieskim oraz bransoleta z funkcją szybkiej i łatwej zmiany. Koperta ma szerokość 42 mm, długość 50,5 mm, a grubość 13,9 mm, a zamyka ją ozdobny dekiel. W naszej ofercie jest już także Balticus Gwiezdny Pył Chrono, który skrywa japoński mechanizm kwarcowy Miyota OS60 – wylicza szef projektu.

Balticus ma także coś dla pań.

 

gwiezdny-pyl-damski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Gwiezdny Pył w damskiej wersji to zegarek o przepięknej tarczy, ale również dołożyliśmy wszelkich starań, aby wykończenie koperty oraz bransolety było na najwyższym poziomie: krawędzie polerowane łączą się z powierzchniami, które również są polerowane. Główne cechy damskiego modelu to – poza kamienną tarczą – japoński mechanizm kwarcowy Seiko VD78, szafirowe szkło z podwójną powłoką antyrefleksyjną od wewnątrz, zakręcana koronka oraz wodoszczelność klasy WR200. Koperta ma 37 mm szerokości, 44 mm długości oraz 12 mm grubości, którą wieńczą ozdobny dekiel i bransoleta z funkcją szybkiej i łatwej zmiany – podkreśla Bartosz Knop.

Wszystkie modele można zobaczyć na stronie balticus-watches.com.

Robert Radczak

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej