Tygodnik DB2010

Wybierają Jedlinę – Zdrój

 

W Serwisie Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej opublikowany został ranking gmin dotyczący migracji ludności w 2015 roku. W powiecie wałbrzyskim najwyżej została sklasyfikowana Jedlina – Zdrój.

hala namiot jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po przeanalizowaniu 2478 gmin okazało się, że wysokie dodatnie saldo migracji, określające przyrost ludności na pewnym terytorium, występuje głównie w gminach położonych na obrzeżach dużych miast, które oferują pracę, edukację i szeroki zakres usług publicznych zarówno dla ludzi młodych jak i dla seniorów. Twórcy rankingu badając napływ ludności na 1000 mieszkańców, za każdą osobę przyznawali gminie po jednym punkcie. Największe dodatnie wartości wskaźnika migracji odnotowały gminy wiejskie. Jedlina – Zdrój znalazła się na 214 miejscu w Polsce i na 1 miejscu w powiecie wałbrzyskim.

– W naszym mieście napływ ludności na 1000 mieszkańców wyniósł 16,10, odpływ – 9,86, a saldo migracji jakie Jedlina – Zdrój osiągnęła w ubiegłym roku wyniósł 6,24. Dla nas jest to niezmiernie satysfakcjonujące, gdyż niezależne badania pokazały, że coraz więcej osób przeprowadza się do naszej miejscowości, bo warto – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdroju.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej