Tygodnik DB2010

Finał Dolnośląskiej Stolicy Kultury

 

Zapraszamy wszystkich 10 grudnia br. na uroczyste podsumowanie projektu Dolnośląskiej Stolicy Kultury, które odbędzie się w Boguszowie-Gorcach w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold przy ul. Traugutta 12g.

final-dsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O godzinie 18:00 odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na który wstęp jest bezpłatny.

Zespół Pieśni i Tańca „ŁANY” powstał w 1974 roku. „ŁANY” tworzą i doskonalą swój repertuar w oparciu o fachową kadrę etatowo pracującą w zespole przy udziale specjalistów z różnych dziedzin. Podstawowym obszarem twórczych zainteresowań zespołu jest polski folklor taneczno-muzyczny. Zachowując jego oryginalność i autentyzm, przystosowano go do wymogów sceny w formie suit regionalnych i widowisk obrzędowych. Aktualnie bogaty program z wielu regionów Polski prezentowany w formie artystycznie opracowanej obejmuje: Wielkopolskę Zachodnią, Wielkopolskę Południową, Szamotuły, Kurpie, Kraków, Beskid Żywiecki, Lublin, Łowicz, Rzeszów, Spisz oraz takie polskie tańce narodowe, jak: kujawiak, oberek, polonez, mazur, krakowiak a także widowiska obrzędowe takie jak Noc Kupały. Nadal czołowe miejsce zajmuje w nim macierzysty region – Wielkopolska. Zespól koncertuje w składzie 35-45 osób, w tym są dwie grupy taneczno-wokalne i kapela z solistami. Możliwe są też samodzielne prezentacje kapeli z małą grupą wokalno-taneczną. Członkami zespołu są w większości studenci Uniwersytetu Przyrodniczego jak również innych poznańskich uczelni.

Uwaga! Starostwo Powiatowe zapewni bezpłatny transport na koncert zespołu. Zapisy pod numerem telefonu 74 846-05-48 lub mailowo: a.blaszkiewicz@powiat.walbrzych.pl, d.chodnik@powiat.walbrzych.pl.

 

Rozkład jazdy busów specjalnie przeznaczonych do przewozu chętnych osób na występ zespołu „Łany” podczas zakończenia Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016:

Trasa I:

– Głuszyca godz. 16.30 (przystanek naprzeciwko CKMBP – ul. Grunwaldzka 26)

– Jedlina-Zdrój godz. 16:45 (przystanek na rondzie – pl. Zwycięstwa 1)

– Walim godz. 17.00 (przystanek przy ul. Wyszyńskiego 18)

– Wałbrzych godz. 17.30 (przystanek przy ul. Sikorskiego obok Tauron Dystrybucja)

Trasa II:

– Stare Bogaczowice godz 16:45 (ul. Główna 161 – obok Obeliska)

– Szczawno-Zdrój godz. 17.00 (przystanek obok sklepu Żabka ul. Solicka 8A)

Transport na imprezę jest BEZPŁATNY w obie strony, koszt transportu pokrywa Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

(DCH)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej