Tygodnik DB2010

Jedyne takie święto

 

W Mieroszowie uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Michała Archanioła, w asyście żołnierzy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa, pod dowództwem ppłk Roberta Wiese oraz pocztów sztandarowych OSP Mieroszów, OSP Sokołowsko, harcerzy i szkół Gminy Mieroszów.

 

Dalsza część uroczystości, którą prowadzili żołnierze 10 BKPanc, przeniosła się do mieroszowskiego Rynku. Po wciągnięciu flagi Rzeczypospolitej Polskiej i odśpiewaniu hymnu, a także apelu pamięci i salwie honorowej, uczestnicy obejrzeli inscenizację przygotowaną przez członków Fundacji Strefa Aktywności Survivalowej „Góry Suche”. Za sprawą burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego i radnego Rady Miejskiej Mieroszowa Dariusza Szmulika tradycją się stało, że tak ważne święta, jak Narodowe Święto Niepodległości i Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzone są w Gminie Mieroszów w bardzo uroczysty sposób. Od dwóch lat obchodom towarzyszy asysta żołnierzy ze Świętoszowa.

– Dziękujemy generałowi brygady Maciejowi Jabłońskiemu i dowódcy DAS płk. Robertowi Wiese za wsparcie w tak ważnych wydarzeniach. Asysta żołnierzy biorących udział w uroczystościach z ceremoniałem wojskowym w naszej gminie to hołd, który jesteśmy winni oddać tym, którzy walczyli i walczą za naszą wolność i niepodległość. Dziękuję również mieszkańcom naszej gminy, członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Mieroszowa i Sokołowska, młodzieży, a także kombatantom towarzyszącym nam podczas obchodów – podsumowuje burmistrz Raczyński.

Na część artystyczną Mieroszowskie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich gości do Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego. Koncert poprowadzili Natasza Henko i Michał Nowaczyk, a na scenie wystąpili: Chór „Irysy”, młodzież Gminy Mieroszów – Paulina Czernik, Maja Golecka, Maja Michalska, Mikołaj Szychowiak, Nikola Aftyka, Kacper i Tomasz Skalscy, Wiktoria Wacław, Marta Linowska oraz na zakończenie Zespół „Zgoda” z Chełmska Śląskiego.

(KK)

 

SONY DSC

Żołnierze Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa znów uświetnili uroczystość w Mieroszowie.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej