Tygodnik DB2010

Festiwal Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne 19–23 listopada 2016

 

Edycja Kryzysowa… ale z udziałem Gwiazd: Celińska, Peszek, Pantomima, teatr z Legnicy!

14-fanaberie_-baner-wro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nareszcie Fanaberie! Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu tradycyjnie w listopadzie zaprasza na festiwal teatralny, ulubione i wyczekiwane przez widzów wydarzenie, podczas którego Teatr otwiera swoje przestrzenie i razem z widzami cieszy się pieczołowicie dobranym festiwalowym repertuarem, rozmawia, bawi się, inspiruje.

  1. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne to nowoczesny przegląd aktualnych trendów w sztuce teatralnej. Nowoczesny – bo różnorodny, nie ograniczony do jednej formy, przekraczający granice gatunkowe, popularny.

Nowa odsłona jedynego dramatycznego festiwalu w Wałbrzychu, odbywa się w nieco węższej, „kryzysowej” formule. Ale nadal program przeglądu pozostaje bogaty i różnorodny. Podczas kolejnych pięciu festiwalowych dni, Teatr Dramatyczny zaprasza na spotkania z gwiazdami, teatrem atrakcyjnym i demokratycznym, z twórcami o europejskiej wadze, z aktorstwem i muzyką na najwyższym poziomie.

Specjalnie na otwarcie Festiwalu nowa, duża premiera – „Moby Dick, czyli koniec demokracji w państwie wielorybów” wg Melville’a, spektakle – twórców polskich i zagranicznych, gwiazdy – Stanisława Celińska, Jan Peszek, Wrocławski Teatr Pantomimy, Teatr z Legnicy w koprodukcji z Teatrem Narodowym w Skopje, artyści z Francji, nowe formy, nowe rozwiązania – przyjazny klub festiwalowy!

Zapraszamy! Bilety są jeszcze w sprzedaży!

Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Więcej informacji: http://teatr.walbrzych.pl/14-walbrzyskie-fanaberie-teatralne/

 

SPEKTAKLE W PROGRAMIE

 

19 listopada /godz. 19:00/Duża Scena

MOBY DICK, czyli KONIEC DEMOKRACJI W PAŃSTWIE WIELORYBÓW

PREMIERA /Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

Klasyczna XIX-wieczna amerykańska powieść o sile demokracji i o jej nadzwyczajnej kruchości. Teatr wielkiej politycznej opowieści, kompletna panorama świata, pełna poezji, ironii, filozofii i grozy.

 

20 listopada /godz. 18:00/ Scena Kameralna

ŻERTWA

reżyseria: Stanisław Miedziewski

Monodram Mateusza Nowaka w ramach 15. Wałbrzyskiej Sceny Festiwalu WROSTJA

Przedstawienie przywołuje czas stalinowskich więzień w Polsce. Jak mówić o tamtych ludziach, którzy istnieli i których los jest dla nas przestrogą?

 

20 listopada /godz. 19:30/ Duża Scena

PUSTKA. PUSTYNIA. NIC.

reżyseria: Leszek Bzdyl

Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego w ramach XI Wałbrzyskiego POMOSTU Teatralnego

Legendarny, doświadczony artysta teatru ruchu na warsztat bierze Gombrowiczowski egotyzm i maniakalne wręcz kreowanie własnego wizerunku, fałszowanie tożsamości – tak silnie eksponowane w Dziennikach.

 

21 listopada /godz. 19:00/ Duża Scena

JAN PESZEK. PODWÓJNE SOLO czyli dwa monodramy JANA PESZKA

reżyseria: Jan Peszek, Cezary Tomaszewski

Na wieczór „Jan Peszek. Podwójne Solo” składają się: grany od 38 lat kultowy „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera i nowe solo „Dośpiewanie. Autobiografia”, będącego próbą odniesienia się dojrzałego artysty do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków swojej biografii.

 

22 listopada /godz. 18:00/ Scena Kameralna

CAŁE ŻYCIE ROBIŁAM RZECZY, KTÓRYCH NIE UMIAŁAM

reżyseria: Christophe Rauck

Spektakl Théâtre du Nord – CDN LilleTourcoing – Région Hauts-de-France

Monodram Juliette Plumecocq-Mech

Historia człowieka, którego zaatakował inny człowiek. Opowiedziana już po całym zdarzeniu historia z perspektywy leżącego. Jak zareagujesz na przemoc, gdy dotknie Ciebie?

 

22 listopada / godz. 19:30/ Duża Scena

PRZERWANA ODYSEJA

reżyseria: Jacek Głomb

Koprodukcja: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Macedoński Teatr Narodowy w Skopje

Spektakl zrealizowany we współpracy artystów polskich i macedońskich, oparty jest na historii prawdziwej  i jednocześnie niezwykłej. Od 1948 roku z terenów brutalnej wojny domowej w Grecji, z terenu Macedonii Egejskiej, komunistyczni partyzanci ewakuują dzieci macedońskie i greckie, przerażone, wygłodzone, cierpiące. Przeszedłszy trudną drogę, część z nich trafia do Polski. Tu znajdują swój prawdziwy dom…

 

23 listopada /godz. 19:00/ Duża Scena

KONCERT STANISŁAWY CELIŃSKIEJ

z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

Nowa twarz jednej z najwybitniejszych polskich aktorek. Stanisława Celińska odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – piosenkarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

 

* Spotkania z Twórcami w Klubie Fanaberyjnym, moderator: Dorota Kowalkowska

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej