Tygodnik DB2010

Poprawiają bezpieczeństwo w Powiecie Wałbrzyskim

 

Jesień w pełni, zima zbliża się milowymi krokami, ale prace budowlane i remontowe na terenie Powiatu Wałbrzyskiego nie słabną.

 

4 listopada Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego dokonał odbioru inwestycji na terenie gminy Głuszyca w miejscowości Kolce. Przebudowie poddany został kolejny obiekt mostowy i droga powiatowa na odcinku ok 2 km. Koszty inwestycji były znaczne – remont mostu pochłonął 407 144 zł, natomiast remontowany odcinek drogi 267 927 zł. Inwestycję w całości sfinansowano ze środków własnych Powiatu Wałbrzyskiego.

– Modernizacja pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i ułatwi dojazd do jednej z największych atrakcji turystycznych na naszym terenie, jakim jest kompleks Podziemne Miasto „Osówka”. Ma to ogromne znaczenie dla ruchu turystycznego, ale również dla samych mieszkańców – mówi wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Prace komisji obserwowała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek, która jest żywo zainteresowana tematyką inwestycji w powiecie, przyczyniającej się do rozwoju i gmin i samego powiatu.

(AB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 owczarek-kwiatkowski-most

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek i wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski uczestniczyli w odbiorze inwestycji w Kolcach.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej