Tygodnik DB2010

Piwnica pod Baranami w Wałbrzychu

 

13 listopada o godz. 19.00 w Starej Kopalni w Wałbrzychu kolejne wielkie wydarzenie artystyczne: 60 lat Piwnicy pod Baranami!

 

Piwnica była dla kilku pokoleń Polaków krainą wolności i zarazem magii. Wciąż jest wspólnotą aktorów, muzyków i piosenkarzy, wciąż proponuje nowe programy, wciąż przyciąga publiczność. Wśród eleganckiej publiczności na widowni nie brakuje znanych twórców życia artystycznego i publicznego nie tylko z Krakowa. Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu „Piwnica pod Baranami” jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie ludzie z całej Polski i z zagranicy. A magnesem dla nich są jak zwykle: niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe pieśni kompozytorów „piwnicznych”: Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Adriana Konarskiego, Stanisława Radwana, Tomasza Kmiecika, Pawła Pierzchały i innych. Muzykę z wielkim powodzeniem piszą sami „piwniczni artyści” jak: Piotr „Kuba” Kubowicz, Dorota Ślęzak, Tamara Kalinowska, Agata Ślazyk, Leszek Wójtowicz.

Są artyści związani z Piwnicą… od jej zarania: Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Mieczysław Święcicki (książę nastroju), pokolenie średnie: Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Leszek Wójtowicz, Rafał Jędrzejczyk, Krzysztof Janicki, Piotr „Kuba” Kubowicz, Michał Półtorak, Krzysztof Janicki, Jerzy Odrowąż Wysocki, Tomasz Kmiecik, i ci najmłodsi: Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Agata Półtorak, Andrzej i Aneta Talkowscy, Michał Chytrzyński, Paweł Pierzchała, Adrian Konarski i inni. Z Piwnicą występuje także Alosza Awdiejew.

Bilety na niedzielny koncert w Wałbrzychu, w cenie 70 zł, są do nabycia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury (Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29) oraz na eBilet.pl.

(RED)

piwnica-pod-baranami

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej