Tygodnik DB2010

Pół miliona dla zabawy

Zakończyły się ostatnie prace nad placami zabaw, zrealizowane w ramach zadań inwestycyjnych w Boguszowie Gorcach. Nowe atrakcje na świeżym powietrzu dla dzieci stanęły na ul Promyka, ul. Buczka i na placu Zwycięstwa.

 

Kolorowe instalacje dla dzieci zostały zamontowane na placach zabaw w trzech dzielnicach Boguszowa-Gorc. Dodatkowo na placu Zwycięstwa stanęły przyrządy wchodzące w skład zewnętrznej siłowni. Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie pół miliona złotych. Zadanie wykonywane na ul. Promyka pochłonęło łącznie 150 000 zł, plac na ulicy Buczka kosztował 98 306 zł, a na placu Zwycięstwa, 225 954 zł.

Budowa placów zabaw wiązała się nie tylko z zamontowaniem atrakcji dla najmłodszych – prace wykonane na ich terenie objęły także ułożenie trawiastej nawierzchni przy urządzeniach, która ma za zadanie zapewnić większe bezpieczeństwo dzieci w razie upadku. Na ul. Promyka i placu Zwycięstwa wykonano podłoże z kostki betonowej, a cały teren placów zabaw został ogrodzony płotkami z furtką wejściową.

Miejsca zabaw różnią się między sobą urządzeniami, które zostały tam zamontowane. W Kuźnicach najmłodsi mogą skorzystać z małej ścianki wspinaczkowej, przejechać nad ziemią na oponie umocowanej na linie, czy spróbować wspiąć się na linarium. Za to na placu w Boguszowie (tuż obok siedziby OSP) stanął zestaw zabawowy w formie kolorowego wozu strażackiego. Największe prace zostały jedna wykonane na placu Zwycięstwa w Gorcach, z którego mogą korzystać teraz także dorośli. Poza zestawem zabawowym i huśtawkami, stanęło tam 6 elementów siłowni zewnętrznej. Na większości z nich można wykonywać więcej niż jedno ćwiczenie. Obrazki i opisy znajdujące się na przyrządach określają ich stopień trudności, pokazują jak poprawnie je wykonywać i jakie partie mięśni są zaangażowane w ich wykonywanie. Zadanie zrealizowane w Gorcach objęło także przebudowę schodów i fontanny oraz naprawę murków. Dzięki wykonanym pracom plac Zwycięstwa stał się na nowo miejscem przyjaznym dla mieszkańców w każdym wieku.

Do końca roku planowane są prace związane z montażem elementów siłowni zewnętrznej na placu zabaw na Krakowskim Osiedlu. Już niedługo i tam mieszkańcy będą mogli ćwiczyć mięśnie na świeżym powietrzu.

(RED)

 silownia-gorce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elementy siłowni na placu Zwycięstwa w Gorcach.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej