Tygodnik DB2010

Patriotyczne pieśni

Obchody Powiatowo – Gminnego Święta Niepodległości w Głuszycy to jedno z ostatnich wydarzeń, które realizowane są w tym roku w Powiecie Wałbrzyskim w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury.

 

– Z okazji najważniejszego święta państwowego w Polsce, odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów, pragniemy spotkać się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. W trakcie Powiatowo – Gminnego Święta Niepodległości w Głuszycy odbędzie się koncert laureatów Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży z Gminy Głuszyca, a także recital pieśni patriotycznych Roberta Delegiewicza. Zachęcamy uczestników do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Koncert ma również na celu przedstawienie polskiej tradycji patriotycznej najmłodszym pokoleniom, a w koncertach wezmą udział dzieci ze szkół podstawowych i z gimnazjów – wyjaśniają organizatorzy imprezy, która została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w ramach projektu Dolnośląska Stolica Kultury 2016.

Kolejny wydarzeniem w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury w Powiecie Wałbrzyskim będzie Otwarty Konkurs Artystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecięce Szopki”, który w grudniu zorganizuje Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Także w grudniu nastąpi uroczyste podsumowanie całego projektu w Centrum Kulturalno – Konferencyjnym Witold w Boguszowie – Gorcach.

(DCH)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

powiatowo-gminne-swieto-niepodleglosci

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej