Tygodnik DB2010

Anioł Hospicjum dla starosty

 

Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura został wyróżniony statuetką Anioła Hospicjum 2016 przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

 

– Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był darczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłości – głosił patron Wałbrzyskiego hospicjum – św. Jan Paweł II. W sali Maksymiliana zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się gala wręczenia Aniołów Hospicjum. To wyjątkowe wydarzenie. Jest ono wyrazem wdzięczności za nieocenione wsparcie, pomoc finansową, głowę zawsze otwartą na dialog, za wrażliwość i zrozumienie potrzeb pacjentów, ich rodzin i osieroconych dzieci, za gotowość do działania, za zwykłą ludzką życzliwość. Fakt, że aniołów podczas gali było tak wiele świadczy o tym, że istnieją jeszcze ludzie o wielkich sercach, którzy widzą potrzeby innych i starają się na nie reagować. Anioły były wręczane osobom prywatnym, przedsiębiorcom, przedstawicielom władz oraz mediom, które zawsze uczestniczą w inicjatywach i uroczystościach związanych z hospicjum.

Wśród rozdanych aniołów, był również anioł dla Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury, którego podczas uroczystości w jego imieniu odebrał Mirosław Potapowicz – członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

– W tym miejscu chcielibyśmy do wszystkich Państwa zaapelować: pomagajmy! Czasami niewielki gest z naszej strony może sprawić, że czyjeś życie, choć przez chwile będzie piękniejsze – podkreśla starosta Jacek Cichura.

(MB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu,

 potapowicz-aniol-hospicjum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anioła Hospicjum dla starosty Jacka Cichury odebrał Mirosław Potapowicz – Członek Zarządu Powiatu.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej