Tygodnik DB2010

RWS Podzamcze o profilaktyce stomatologicznej

 

Profilaktyka stomatologiczna i higiena jamy ustnej wśród dzieci i młodzieży stanowiły główny temat ostatniego posiedzenia Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze w Wałbrzychu.

 

Wskazano na pilną konieczność zajęcia się zapobieganiem istotnemu i coraz powszechniejszemu zagrożeniu dla młodych mieszkańców największego wałbrzyskiego osiedla. Podkreśliła ją stomatolog dr Iwona Świętkowska, która zainspirowała RWS do zajęcia się tym zagadnieniem. Nakreślono na razie wstępne założenia i ramy działań, które będą później wypełniane konkretnymi inicjatywami i zadaniami. M.in. chodzi o zaangażowanie w realizację wspomnianego tematu podzamczańskich placówek oświatowych, sponsorów gotowych do finansowego wsparcia określonych projektów, Sanepidu, producentów zdrowej żywności oraz radnych Rady Miejskiej Wałbrzycha z Podzamcza. Jedną z form działalności profilaktycznej byłyby konkursy plastyczne.

Na posiedzeniu wróciła sprawa realizacji projektów RWS, które zwyciężały w poprzednich edycjach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Wiosną przyszłego roku ma ostatecznie powstać siłownia plenerowa, zlokalizowana na terenie w pobliżu kościoła parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz trasy pieszo-rowerowej przy al. Podwale. Opóźnienie budowy siłowni, na co nie miała wpływu RWS, wzbudziło zaniepokojenie mieszkańców Podzamcza. Należy oczekiwać pomyślnego finału pożytecznego przedsięwzięcia.

Andrzej Basiński

 RWS Podzamcze

 

 

 

 

 

 

Podczas ostatnie posiedzenia RWS Podzamcze powróciła sprawa budowy siłowni plenerowej przy al. Podwale.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej