Tygodnik DB2010

Była biesiada, będzie konkurs

21 października w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbyła się III Integracyjna Biesiada Jesienna, którą swym patronatem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej. A już w piątek czeka nas XIV Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski.

biesiada-intergracyjna-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorem Biesiady był Urząd Miejski w Wałbrzychu oraz Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu. Zadanie współfinansowane było ze środków otrzymanych od Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz PFRON.

– Celem III Integracyjnej Biesiady Jesiennej była przede wszystkim integracja Osób Niepełnosprawnych ze społecznością lokalną Wałbrzycha. Przy dobrej zabawie, śpiewie i poczęstunku nie zabrakło Patrolu Szkolnego ze Straży Miejskiej Inspektora Kruka – relacjonuje Ilona Zalejska ze Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.

Tymczasem już 28 października 2016 r. o godz 10:00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przy ul. P. Wysockiego 29 w Wałbrzychu odbędzie się XIV Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski, organizowany w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2016. Organizatorem tego konkursu jest Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Wałbrzychu oraz Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu. Współorganizatorem jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

– Celem konkursu jest upowszechnianie żywego słowa, dostarczenie dzieciom i młodzieży doznań artystycznych, umocnienie wiary we własne możliwości oraz zintegrowanie młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną – podkreśla Jolanta Ceran, dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu.

(RED)

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej