Tygodnik DB2010

Tygodnik DB 2010 Aniołem Hospicjum 2016

 

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz czwarty zorganizowało uroczyste wręczenie „Aniołów Hospicjum”. Zaszczytny tytuł otrzymali wszyscy ci, którzy w znaczny sposób przyczynili się do wspierania szeroko pojętej działalności hospicyjnej. Po raz drugi w ten sposób został wyróżniony Tygodnik DB 2010, a Mirosław Lech – wójt Gminy Stare Bogaczowice – otrzymał tytuł „Super Anioła Hospicjum 2016”.

 

Gala Anioły Hospicjum 2016 odbyła się w sali Maksymiliana zamku Książ w Wałbrzychu.

– Z serca dziękuję wszystkim za pomoc udzielaną nam w prowadzeniu tej niezwykle potrzebnej placówki – mówiła do zebranych Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, które prowadzi Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu. – Bez Waszej pomocy nie udałoby się nam nieść pomocy na tak dużą skalę. Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich pracowników i wolontariuszy, którzy codziennie są do dyspozycji naszych podopiecznych.

– W 2015r. naszą opieką wałbrzyskiego hospicjum objętych było 1192 pacjentów: w poradni specjalistycznej      – 346 osób; w opiece domowej – 610 osób; w hospicjum stacjonarnym – 236 osób; 40 osieroconych dzieci; 30 rodzin pacjentów. Rehabilitacją dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych – zostało objętych 28 dzieci, a z dofinansowania wakacje skorzystało 8 dzieci z opiekunami. Bez Państwa wsparcia nie bylibyśmy w stanie pomóc tak dużej grupie osób – podkreśla Marek Karolczak z Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

(RED)

 

anioly-hospicjim-2016

 

 

 

 

 

Laureaci tegorocznej gali Anioły Hospicjum (fot. Ryszard Wyszyński).

 

 

Anioły Hospicjum 2016

 

Jego ekscelencja ks. biskup Ignacy Dec – za wsparcie i opiekę duchowa nad chorymi i zespołem pracowników

 

OSOBY PRYWATNE – za otwarte serce, za przedkładanie potrzeb Hospicjum nad własne, za poświęcanie cennego czasu, za nieustającą gotowość do działania, za ogromną wrażliwość i zrozumienie naszych potrzeb,  za zawsze dobre słowa i ciepłe myśli,  za wieloletnie wsparcie, pomoc finansową i materialną dla naszej placówki, za niepozostawienie nas samym sobie, za zwykłą ludzką życzliwość

 1. Justyna i Bogdan Popowicz
 2. Małgorzata i Daniel Zaborowscy
 3. Ewa I Franciszek Waśniowscy
 4. Sylwia i Wojciech Chodaniewicz
 5. Marta i Paweł Ossowscy
 6. Katarzyna Izabella Mrzygłocka
 7. Bolesława Wiernicka- malarka
 8. Agnieszka i Tomasz Adamczak
 9. Katarzyna i Robert Kalinowscy

 

SZKOŁY -za włączenie się w akcję pomocy dla nas, za wrażliwość i zrozumienie naszych potrzeb i otwarcie się na nie, za szerzenie idei hospicyjnej oraz idei wolontariatu wśród dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz pracowników, za uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy osób chorych i potrzebujących.

 1. Bożena Kruszyńska- Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych nr 26
 2. Ewa Piątek – Dyrektor Zespołu Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko – Księgowa”
 3. Paweł Łuczyński – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 15
 4. Krzysztof Brenk – Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych
 5. Jan Jędrasik – Dyrektor Zespółu Pieśni i Tańca Wałbrzych.

 

MEDIA – za obecność i okazywane wsparcie, za upowszechnienie idei hospicyjnej wśród mieszkańców naszego miasta, za gotowość do pomocy i współpracy, za otwartość na dialog

 1. Tygodnik DB 2010
 2. Telewizja Wałbrzych
 3. Telewizja Dami Wałbrzych
 4. Tygodnik 30 minut.

 

FIRMY -za ogromną pomoc finansową, szczególne wsparcie, zaangażowanie we wszystkie nasze inicjatywy, fundowanie nagród dla naszych darczyńców, za uwzględnienie potrzeb naszej placówki w waszych finansach, za ogromne serce i zrozumienie dla naszych potrzeb

 1. Stom Klinik Elżbieta i Jacek Szwajgier
 2. Zamek Książ Sp. z o.o.
 3. Zakład Energetyki Cieplnej PEC Wałbrzych
 4. Restauracja BOHEMA Iwona i Robert Ławscy
 5. Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA
 6. Colgate Palmolive w Świdnicy
 7. CERSANIT III S.A. w Walbrzychu
 8. Volgswagen Wrocław
 9. SIRBUD Centrum Budowlane
 10. Stowarzyszenia Lotnicze
 11. Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Ślaskiej
 12. Cukiernia Krystyna i Mieczysław Świerczyńscy
 13. OPONEX
 14. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
 15. Rotary Club Świdnica – Wałbrzych.

 

WŁADZE – za nieocenione wsparcie, pomoc finansową, głowę zawsze otwartą na dialog, za wrażliwość i zrozumienie potrzeb pacjentów, ich rodzin i osieroconych dzieci, za gotowość do działania, za zwykłą ludzką życzliwość:

 1. Jacek Cichura – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego
 2. Marek Fedoruk – burmistrz Szczawna Zdroju
 3. Kamil Zieliński – wicewojewoda dolnośląski
 4. Kujawa Waldemar – burmistrz Boguszowa Gorc.

 

SUPER ANIOŁY

 1. Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha – za szczególne wsparcie i zrozumienie idei hospicyjnej oraz zapoczątkowanie programu pomocy dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.
 2. Dorota Barańska – za wielkie serce, spełnianie marzeń naszych pacjentów, kolacje czwartkowe oraz zrozumienie idei opieki paliatywnej.
 3. Lech Mirosław – wójt gminy Stare Bogaczowice – nasz ambasador w gminie Stare Bogaczowice, za zaangażowanie nie tylko swoje, ale całej gminy w zbiórki na rzecz naszej placówki.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej