Tygodnik DB2010

Kapliczka u podnóża Trójgarbu

W przededniu święta patrona myśliwych – św. Huberta, u podnóża Trójgarbu, z inicjatywy Górniczego Koła Łowieckiego „Szarak” i przy współudziale Nadleśnictwa Wałbrzych, wzniesiono kapliczkę dziękczynną.

 

14 października na skrzyżowaniu „Siedmiu dróg” u podnóża Trójgarbu, została odprawiona msza święta, koncelebrowana przez księży proboszczów parafii w Witkowie Śląskim i Startych Bogaczowicach. Po odprawieniu okolicznościowego nabożeństwa, kapłani dokonali poświęcenia kapliczki dziękczynnej, która została wzniesiona z inicjatywy Górniczego Koła Łowieckiego „Szarak”, przy współudziale Nadleśnictwa Wałbrzych. Uroczystość zgromadziła myśliwych, leśników i lokalne władze. W uroczystości uczestniczył również wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech i wójt Gminy Czarny Bor Adam Górecki.

– Zapraszamy pod Trójgarb, aby osobiście móc zobaczyć tę kapliczkę i poprzez jej piękne rzeźby przypomnieć sobie o ogromnie ważnej roli leśników – zachęcają inicjatorzy wzniesienia kapliczki z Górniczego Koła Łowieckiego „Szarak”.

Jest to kolejna inicjatywa myśliwych z tego koła łowieckiego w gminie Stare Bogaczowice. Wiosną tego roku przeprowadzili kolejną akcję ratowania ginącej populacji zajęcy szaraków. Setka zajęcy, pochodzących ze sztucznej hodowli, została wypuszczona na wolność właśnie w gminie Stare Bogaczowice. Akcja uzyskała wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej, który przekazał pieniądze na zakup kolejnych 100 szaraków, które zasiliły populację zajęcy na tym terenie.

(IL)

 poswiecenie-kapliczki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U podnóża Trójgarbu myśliwi wznieśli kapliczkę dziękczynną.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej