Tygodnik DB2010

W Sokołowsku znów remontują

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, usuwając skutki klęsk żywiołowych pozyskał sporą pulę środków z programu rządowego na remonty zniszczonych ulewnymi opadami deszczu dróg powiatowych. Jedną z remontowanych nitek jest droga powiatowa w Sokołowsku w gminie Mieroszów, która znów jest remontowana.

 

Niestety, z przyczyn od Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego niezależnych, spowodowanych wydaniem decyzji, którą Dolnośląski Konserwator Zabytków wstrzymał prace na tym odcinku drogi, remont na pewien czas został zatrzymany. Zarząd powiatu natychmiast podjął kroki zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Działania zarządu poparli także mieszkańcy Sokołowska, kierując do Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków petycję, w której domagali się wznowienia prac.

– My na ten remont czekaliśmy 40 lat – mówią mieszkańcy Sokołowska – nie chcemy żeby za nas decydowali inni. To my tu mieszkamy i żyjemy – mówili mieszkańcy zbulwersowani rozwojem wypadków.

Po burzliwej wizji lokalnej, która odbyła się 30 września, Dolnośląski Konserwator Zabytków cofnął swoją decyzję o wstrzymaniu inwestycji przyznając Powiatowi Wałbrzyskiemu prawo kontynuowania robót. Prace na tym odcinku wznowione zostały przez wykonawcę już 6 października, co bardzo cieszy, bo jest to ważna inwestycja.

(AB)

 Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

droga-sokolowsko-remont

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na remontowaną przez Powiat Wałbrzyski drogę w Sokołowsku powrócili już robotnicy.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej