Tygodnik DB2010

Weekend z Hrabi i Mumio

Kabaret Hrabi i Kinoteatr Mumio będą gwiazdami Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „KopalniaK” w Wałbrzychu. W piątek w Starej Kopalni zaprezentują się kabarety konkursowe, a w sobotę i niedzielę nagrodzeni przez jury i widzów oraz gwiazdy.

kinoteatr-mumio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 października na scenie zaprezentuje się sześć wyróżnionych kabaretów, ubiegających się o Grand Prix „KopalniaKa”, nagrodę publiczności oraz osobowość sceniczną: Trzecia Strona Medalu, Inaczej, David Mbeda Ndege, A jak!, BudaPesz, FiFa – RaFa. W jury: Stanisław Szelc (Kabaret Elita), Maciej Półtorak (Piwnica pod Baranami) i Wojciech „Termos” Tremiszewski (byłe Limo, przyjaciel rodziny Owensów w emitowanym przez telewizję Polsat, TV 4 kabaretowym serialu improwizowanym Spadkobiercy). Uwaga! Wstęp na piątkowy przegląd jest bezpłatny! 15 października wystąpi nagrodzony kabaret (Grand Prix) oraz Hrabi, zaś 16 października zobaczymy kabaret nagrodzony przez publiczność oraz Mumio.

Kabaret Hrabi wystąpi z programem „Tak, że o” i jak sami piszą: można naćkać instrumentów muzycznych, scenografii, dymów i świateł, fajerwerkiem brzdęknąć, wąsy dokleić, kostiumy oszałamiające przytaszczyć, a mimo to widzów nie ogłuszyć. „Tak, że o” mami więc prostotą i skromnością. Mniej wydatków, więcej korzyści. A i kabaretowa tradycja w tej formie lepiej się uchowa. Kobieta koń… potrzebujemy do tego kobiety i konia. Ale po co tak zaraz szaleć? Niech to nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta koń” wystarczy tylko kobieta. Tak, że o.

Kinoteatr Mumio (na zdjęciu) zaprezentuje spektakl „Welcome Home Boys!”. O spektaklu Mumio mówi tak: jest bardzo fabularny oraz nie tylko… Fabuła z kolei jest zwrotna. Zwrotniczość będzie natomiast zaskakująca, a zaskakującość spontanicznie okaże się komiczna oraz śmiertelnie poważna lub odwrotnie. Będzie też bardzo Mumiowa: aktorsko, tekstowo, muzycznie i dźwiękonaśladowczo. Niestety z uwagi na dyskrecję i paniczny lęk przed zepsuciem Państwu zaskoczeń, zabaw i tym podobnych elementów nie tylko rozrywki Mumio nie zdradza fabuły. Napomyka jedynie coś o warzywie i ojcu …Ojcu… Po dłuższych naleganiach Mumio wyjawia też słowa: matka, bracia, Sasaski, kredens, młyn, zupa, gra, problem, akademia szkolna. Dalej Mumio nie chce zdradzać … Przyciśnięte do muru jednak z bólem dodaje: wyrocznia, okop, worek sako, nocleg, żen, dyrektor Popławska, proso, wzmacniacz. Już żadną miarą Mumio nie chce nic dodać. Przyduszone jednak mocniej wydusza w końcu: ćma i pociąg.

Koncerty będą rozpoczynały się o godz. 18.00 w Starej Kopalni. Bilety w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury oraz na e.Bilet.pl.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej