Tygodnik DB2010

Bezpieczny festyn

Kilkuset najmłodszych mieszkańców dzielnicy Podgórze uczestniczyło w festynie „Bezpieczne dzieci”, który odbył się w sobotę na boisku SP nr 5 w Wałbrzychu.

kss-bartnica-festyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjechali m.in. ratownicy Wałbrzysko – Kłodzkiej Grupy GOPR, którzy oprócz świetnych pokazów ratownictwa przygotowali dla dzieciaków niespodziankę: przywieźli sympatyczną suczkę Ezrę, wyszkoloną do poszukiwania zaginionych ludzi.

– Jeśli kiedyś, nie daj Boże, zgubicie się np. w lesie i zobaczycie, że biegnie w waszą stronę pies w ratowniczych szelkach, to nie bójcie się go i nie uciekajcie. To może być Ezra lub inny pies ratownik, który doprowadzi do was pomoc – tłumaczył Marcin Szewczak, ratownik GOPR i przewodnik Ezry. Wyjaśnił też dzieciom, że obcego psa absolutnie nie wolno głaskać po głowie. Przekazał też wiele innych, cennych wskazówek, dotyczących bezpiecznego postępowania z psami.

Byli też wałbrzyscy policjanci, którzy nie tylko uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, ale także pozwolili zachwyconym maluchom „zwiedzać” policyjny radiowóz – dzieci mogły same włączać policyjnego „koguta”, obejrzeć radiostację, a nawet wybrać się, wraz z policjantami, na krótką przejażdżkę.

Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy, a nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowali konkursy i pogadanki związane z bezpieczeństwem.

Na festynie wystąpił ZGAS – mistrz Polski w beatboxie i brzuchomówca. ZGAS nie tylko zaprezentował swoje niesamowite umiejętności, ale też uczył dzieci beatboxu. Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem, a i ZGAS nie krył dobrych emocji.

– Będę pamiętał ten festyn do końca życia! Te dzieciaki mają tyle entuzjazmu! – mówił. Na scenie grał też DJ ZAP, dzięki czemu mali podgórzanie mogli poznać dźwięki miksowane z winylowych płyt. Dorośli, którzy także licznie przybyli na sobotni festyn, mogli liczyć m.in. na bezpłatne porady prawnika. Festyn był po prostu super! Dość wspomnieć, że rozdanych zostało ponad tysiąc wat cukrowych, uczestnicy imprezy zjedli 150 litrów pysznej, darmowej grochówki oraz kilogramy ciasta.

Festyn zorganizowali: Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza, a jego pomysłodawcą i współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W tym roku w organizację włączyła się też Szkoła Podstawowa nr 5.

(EG)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej