Tygodnik DB2010

Muzyka na zamku Grodno zabrzmi później

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Festiwal Muzyki Średniowiecznej na zamku Grodno – zaplanowany na 8 października – przeniesiony został na 23 października ( niedziela) 2016 r. Impreza odbędzie się w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury.

grodno

 

 

 

 

 

 

 

– Impreza o charakterze wspólnej zabawy, ma na celu pokazanie młodym ludziom możliwość spędzania wolnego czasu w terenie, pokazanie średniowiecznych tradycji oraz przybliżenie muzyki, obyczajów i kultury tamtego okresu. Już o godzinie 12.00 wystąpi Zespół Roderyk, na godzinę 14.00 zaplanowany został występ Zespół Dziwoludy, a o godzinie 16.00 zaprezentuje się Zespół Tryzna. Ponadto odbędą się pojedynki rycerzy, jarmark średniowieczny, ognisko, pieczone ziemniaki, gorąca herbata oraz niepowtarzalny średniowieczny klimat. Wszystkich serdecznie zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Dolnośląska Stolica Kultury to program wsparcia kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w 2016 roku. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej Stolicy Kultury przez miasto Wrocław. Zaproponowany przez Powiat Wałbrzyski program otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych, a wydarzenia kulturalne goszczą w każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, bowiem wszyscy włodarze wyrazili chęć współorganizacji imprez na swoim terenie.

(DCH)

 

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej