Tygodnik DB2010

Najlepsza agroturystyka

Zakończyła się kolejna edycja konkursu, organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu – Oddział w Wałbrzychu, na najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne. Do konkursu zgłosiło się 11 gospodarstw agroturystycznych.

konkurs-agroturystyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie wakacyjnym komisja konkursowa oceniała zgłoszone gospodarstwa i wyłoniła zwycięzców. Jury pod uwagę wzięło jakość świadczonych usług, estetykę gospodarstwa i otoczenia oraz zaangażowanie właścicieli w promocję agroturystyki. Ponieważ agroturystyka to forma pomocnicza do działalności rolnej, w tym roku gospodarstwa rywalizowały w dwóch kategoriach: turystyka wiejska oraz gospodarstwo rolne i agroturystyczne. Żeby wyrównać szanse uczestników konkursu. Wnioski są następujące – nasze agroturystyki stoją na bardzo wysokim poziomie i są chlubą naszego regionu.

28 września 2016 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nagrody dla najlepszych wręczali przedstawiciele zarządu powiatu: starosta wałbrzyski Jacek Cichura i wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

W kategorii turystyka wiejska nagrodę główną otrzymali: Danuta i Marek Hiszpańscy i ich „Gościniec Hiszpan” w Łomnicy; II miejsce zajęli Urszula i Jerzy Kędroń – „Ptasi śpiew” w Grzędach, a III miejsce Maria i Andrzej Pol – „ Karczma Góralska” w Dziećmorowicach. Wyróżnienia otrzymali: Grażyna Skubel – ”Zajazd przy kominku” w Starych Bogaczowicach oraz Emilian Szwaja – „ Austeria Krokus” w Rzeczce.

W kategorii gospodarstwo rolne i agroturystyczne I miejsce zajęli Anetta i Artur Ryl – „ Apartamenty pod Zamkiem Grodno” w Zagórzu Śląskim, II miejsce Anna i Andrzej Kucharscy – „Dom gościnny pod Jedynką” w Różanej, a III miejsce Ewa i Stanisław Durkacz – „ Pod gruszą” w Borównie. Wyróżnieni w tej kategorii zostali: Wiesława i Ireneusz Kocbuch – „Wiecha” w Golińsku, Wiesława i Lesław Pawłow – „Wesołówka” w Głuszycy Górnej.

– Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, a wszystkich Państwa zapraszamy na wypoczynek – podkreślają organizatorzy konkursu.

(AB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu,

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej