Tygodnik DB2010

Pogoda ich nie wystraszyła

 

Głuszycka Kraina Bajek mimo niesprzyjającej pogody przyciągnęła sporą grupę najmłodszych mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego, a wraz z nimi tych starszych. Kolejna z cyklu imprez Dolnośląskiej Stolicy Kultury odbyła się w ubiegłą sobotę w łowisku pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy.

 

Pogoda trochę pokrzyżowała założenia organizatorów. Nie udało się zorganizować parady bajkowych postaci, ale najmłodsi pokazali niezwykły hart ducha. Zaprezentowane stroje w konkursie na najlepsze przebranie bajkowe wyzwoliły kreatywność maluchów, a w wielu przypadkach i starszych opiekunów. Pojawiły się całe zastępy wróżek, księżniczek i czarownic. Była Myszka Miki, Jocker, a nawet Pan Kleks. Stroje zaprezentowane w konkursie miały rożny stopień trudności wykonania – od gotowych, kupionych w sklepie( a wymogiem konkursu było stworzenie kreacji własnoręcznie), po wykonane samodzielnie przebranie smoka z bibuły i kartonu. W oczekiwaniu na werdykt jury, wszyscy z zapartym tchem śledzili losy Czerwonego Kapturka, przedstawione w bardzo nowatorski sposób przez Artystów Agencji „Wartki”. W kategorii przedszkolnej główną nagrodę otrzymała Maja Bujak, w kategorii szkół podstawowych kl. 0- 3 zwyciężył Miłosz Styrbicki, natomiast w kategorii klas 4-6 Alan Jaremenko. Wyróżnienia przyznano Antoninie Stępień, Karolinie Bisek, Emilii Szyszce, Michałowi Sobczakowi oraz Michalinie Gorczycy. Dodatkową kategorię stanowili gimnazjaliści, dla których nagrody ufundowała Rada Rodziców z Gimnazjum Publicznego w Głuszycy. Miejsce pierwsze zajęła Sandra Zaperty, a wyróżnienie Aleksandra Grecka.

Współorganizatorami imprezy były: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy oraz łowisko pstrąga ” Złota Woda” w Łomnicy. Zadanie dofinansowane z budżetu województwa dolnośląskiego w ramach projektu Dolnośląska Stolica Kultury.

(MB)

 kraina bajek

 

 

 

 

 

 

 

 

Załamanie pogody nie zniechęciło najmłodszych do odwiedzenia Głuszyckiej Krainy Bajek.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej