Tygodnik DB2010

Radosne święto plonów

Tegoroczne Dożynki Gminne w Starych Bogaczowicach były wyjątkowo udane. Nie zabrakło regionalnych przysmaków, wspólnych gier i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami, a co najważniejsze wzorowej frekwencji. Tego dnia dopisała także pogoda.

dozynki bogaczowice wladza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą świętą na stadionie w Starych Bogaczowicach, po której Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, wspólnie z przewodnicząca rady gminy oraz starostą i starościną dożynek powitali gości i podzielili się dożynkowych chlebem. Po oficjalnej części rozpoczęła się wspaniała zabawa. Na scenie wystąpił Zespół Ludowy Olga, Zespół Taneczny Metamorfoza, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz gwiazda wieczoru zespół disco GESEK, który przyciągnął tłumy. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich bezpłatny poczęstunek: żurek z jajem oraz pieczonego dzika. Oprócz tego goście mogli spróbować wypieków Koła Emerytów i Rencistów. Na dzieci czekała wioska dziecięca, a w niej: dmuchańce, kula wodna, malowanie buziek, szukanie słodyczy w stogu siana oraz gry i zabawy prowadzone przez profesjonalne animatorki z grupy Kamayu-Art.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której do wygrania był wartościowy sprzęt RTV i AGD ufundowany przez Aktiw sp. z o.o. Nagrody na loterię przekazali także: Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Aqua Zdrój Wałbrzych, Mirosława Gontarek – Żwirownia Mokrzeszów, Marek Rajca – Skład Opału, Salon Fryzjerski Dorota Śliwka.

(IL)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej