Tygodnik DB2010

Połączyli Sokołowsko z Davos

Ewa Badowska i Marcin Śniadowski w 14 dni przejechali rowerami z Sokołowska do Davos, pokonując 1001 km.

 

– Wyjeżdżając do Davos specjalnie nie czytaliśmy o miejscu, nie oglądaliśmy zdjęć, wiedzieliśmy jedynie, iż oba miejsca są historycznie ze sobą powiązane a kurort to ważne miejsce dla leczenia klimatycznego i turystyki regionu. Chcieliśmy zobaczyć jakie podobieństwa i różnice dostrzeżemy pomiędzy Sokołowskiem a Davos. Na podstawie naszych obserwacji utwierdziliśmy się tylko w przekonaniu, że Sokołowsko ma niesamowity potencjał i należy je odrestaurować pod nadzorem konserwatora zabytków. Prawidłowo zrewitalizowane obiekty i parki o olbrzymich walorach historycznych mogą stanowić o atrakcyjności całego Sokołowska, którego według nas Davos w tym momencie może jedynie pozazdrościć – opowiada Marcin Śniadowski.

Ewa Badowska i Marcin Śniadowski wyprawę pod honorowym patronatem burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego nazwali „Sokołowsko – Davos. Bike project”. Trasa do Szwajcarii prowadziła przez Czechy i Austrię. Dziennie rowerzyści przemierzali około 70 kilometrów, mijając po drodze piękne krajobrazy, malownicze miasteczka i spotykając ciekawych ludzi. 28 sierpnia dojechali na miejsce, gdzie spotkali się z burmistrzem Davos, któremu przekazali pamiątkowy ryngraf Gminy Mieroszów od burmistrza Marcina Raczyńskiego.

– Pani Ewie i Panu Marcinowi kibicowałem od początku. Rowerowym szlakiem łączą dwie miejscowości historycznie ze sobą związane, chociażby postacią doktora Hermana Brehmera, który leczył chorych na gruźlicę zarówno w Sokołowsku jak i w Davos. Mam nadzieję, że to pierwszy krok do odnowienia relacji tych dwóch kurortów. A tak zupełnie prywatnie, jako rowerzysta, polecam wszystkim obejrzeć relację z wyprawy na facebook`u pod tym samym tytułem. Fantastyczna przygoda fantastycznych ludzi – dodał Marcin Raczyński.

(RED)

davos_ryngraf_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Badowska i Marcin Śniadowski spotkali się z burmistrzem Davos.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej