Tygodnik DB2010

Inwestują w źródło aktywności

W Jedlinie-Zdroju ciągle widoczne są prace przy nowych inwestycjach. W uzdrowiskowej gminie wkrótce zostaną oddane do użytku kolejne obiekty sportowo – rekreacyjne.

 

Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej powoli kształtu nabiera skatepark. Widać zarysy toru i ścianek podjazdowych. Już pod koniec września miłośnicy tego sportu będą mogli korzystać z wszystkich atrakcji. Dla sportowców korzystających z kompleksu boisk przygotowywane jest zaplecze socjalne. Powstały nowe szatnie, sanitariaty, a także prysznice. Nie zapomniano też o lekkoatletach. Do ich dyspozycji budowana jest nowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią. Sześć stumetrowych torów pozwoli organizować zawody sprinterskie. Całość inwestycji sportowych kosztuje ponad 600 tys. zł., w tym 180 tys. zł. dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kolejne prace widać od ulicy Narutowicza do ulicy Reymonta, gdzie ekipa budowlana przygotowuje teren pod nową ścieżkę pieszo-rowerową. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju nie tylko będą mogli wygodnie przemieszczać się do Glinicy, ale również rowerzyści w bezpieczny sposób przejechać ten odcinek drogi. Położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z wydzielonym pasem dla rowerzystów, ustawione zostaną nowe ławeczki i kosze. Jest to wspólna inwestycja Gminy Jedlina-Zdrój oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

(RED)

 budowa skateparku jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompleks przy ul. Kłodzkiej wzbogaci się m.in. o skatepark.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej