Tygodnik DB2010

Stare Bogaczowice zapraszają na dożynki

 

W najbliższą sobotę, na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach, odbędą się dożynki gminne. Święto plonów rozpocznie uroczysta msza święta o godzinie 14.00.

 

Tegoroczne święto plonów w Gminie Stare Bogaczowice zapowiada się niezwykle kolorowo, radośnie i pysznie. Oprócz barwnych stoisk z rękodziełem, przetworami domowymi, lokalnymi przysmakami i bogatymi stoiskami gastronomicznymi, na przybyłych gości czekać będą liczne gry i konkursy z nagrodami. Podczas imprezy odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród w ramach loterii fantowych, w których do wygrania będzie sprzęt RTV i AGD, między innymi telewizor z ekranem o przekątnej 40 cali oraz rower górski.

Organizatorzy tegorocznych dożynek przygotowali niespodzianki zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych gości. Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą mogły korzystać z bezpłatnych atrakcji wioski dziecięcej, gdzie znajdą: dmuchańce, mega trampolinę, kulę wodną, stoisko z malowaniem buziek oraz liczne animacje, które poprowadzi Kamayu Art. Tego dnia nie zabraknie również ciekawych występów artystycznych. Na scenie będziemy mogli zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, ludowe zespoły „Olga” i „Bogaczowiczanie”, zespół „Metamorfoza” oraz gwiazdę wieczoru – zespół disco „GESEK”.

– Serdecznie na tegoroczne obchody święta plonów oraz zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice oraz mieszkańców całego regionu. Dożynki gminne są doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz do odwiedzenia naszej gminy, która bogata jest w wiele zabytków oraz miejsc rekreacji i wypoczynku – zachęca Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(IL)

Plakat Dozynki bogaczowice 2016

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej