Tygodnik DB2010

Czytali Quo vadis

Narodowe czytanie Sienkiewicza w Głuszycy było prawdziwym duchowym przeżyciem dla wszystkich miłośników literatury polskiej. Profesjonalnie zorganizowane czytanie ” Quo vadis” zgromadziło w głuszyckim centrum kultury mieszkańców, artystów, włodarzy oraz polityków.

Narodowe Czytanie w Gluszycy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głuszyczanie, przebrani w epokowe stroje, nadali wydarzeniu wyjątkowego wymiaru. Finałem Narodowego Czytania był, drugi w tym dniu, koncert „Dumki na dwa serca”. Artyści: Aurelia Sobczak, Barbara Droździńska i Stanisław Górka zostali bardzo serdecznie przywitani przez mieszkańców Głuszycy. Zaśpiewali wyjątkowe utwory wpisujące się we wciąż obecną tęsknotą za Kresami: Wilno, Ta ostatnia niedziela, Przychodnia, Hymn Lwowa. Sala Centrum Kultury wypełniła się wspólnymi śpiewami, tańcami, radością, a nawet łzami. Publiczność, urzeczona osobowością artystów, owacjami zachęciła artystów do bisowania. Sobotni wieczór zamienił się w wyjątkową chwilę.

– Cudownie się tu u Was czujemy, jest tak… prawie rodzinnie – stwierdziła Aurelia Sobczak.

Ta wyjątkowa atmosfera to nie tylko zasługa organizatorki – Moniki Rejman, dyrektor CKMBP w Głuszycy, burmistrza Romana Głoda, ale przede wszystkim wspaniałych, wyjątkowych mieszkańców.

W weekend odbyły się kolejne dwa spotkania z artystami ” Dumki na dwa serca”. Aurelia Sobczak, Barbara Dróździńska i Stanisław Górka zaczarowali także uczestników Narodowego Czytania w Szczawnie Zdroju. Wytęp tym razem odbył się w Domu Zdrojowym. Repertuar koncertu przeniósł słuchaczy na sielskie, dawne Kresy Wschodnie. Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanej przez Powiat Wałbrzyski Dolnośląskiej Stolicy Kultury – projekt dofinansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej