Tygodnik DB2010

Święto uzdrowiskowej gminy

 

W weekend Jedlina-Zdrój stała się miejscem występów fantastycznych zespołów muzycznych i znakomitych ludzi biorących udział w atrakcjach przygotowanych z okazji święta miasta.

 

Rockowo-popowa atmosfera towarzyszyła słuchaczom w sobotę podczas wieczornych koncertów. Na scenie pierwszy zaprezentował się zespół „Quintess”, znany z udziału w wielu przeglądach muzycznych, festiwalach międzynarodowych oraz z imprez charytatywnych. Natomiast gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół „Sami”, który gościł na czołowych miejscach list przebojów z takimi utworami jak np. „Lato 200” czy „Zakręć mnie”.

Niedzielne obchody rozpoczęły się mszą Św. w intencji miasta i jego mieszkańców, następnie mieszkańcy uwiecznili się na wspólnym zdjęciu zrobionym przed urzędem miasta. W Parku Północnym burmistrz miasta Leszek Orpel i przewodnicząca rady miasta Maria Drapich wręczyli rodzicom nowonarodzonych mieszkańców Certyfikaty Jedlinianina wraz z bonami upominkowymi i symbolicznymi drzewkami. Certyfikaty trafiły także do rąk przedstawicieli stowarzyszeń i osób współpracujących z miastem na rzecz promocji i rozwoju w dziedzinie sportu i kultury. Nagrodzono również zwycięzców w konkursie na najładniej ukwiecone okno lub balkon: I miejsce – Beata Węgrzynowska, II miejsce – Łukasz Łukasik, III miejsce – Irena Jander i Wspólnota Mieszkaniowa ul. Piękna 4; wyróżnienie: Teresa Lis oraz Maria Rychlicka. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i integracja mieszkańców. Towarzyszące dalszej części obchodów Dni Jedliny – Zdroju różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, animowane gry i zabawy, pokazy baniek mydlanych przygotowane przez klaunów Klarę i Patryka oraz przedstawienie teatralne „Kłamstwa Kozy” w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio były prawdziwą gratką dla najmłodszych.

(CK)

 

SONY DSC

Przez dwa dni mieszkańcy, kuracjusze oraz turyści bawili się podczas Dni Jedliny – Zdroju.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej