Tygodnik DB2010

Biesiada z tradycjami

W najbliższy weekend w Boguszowie-Gorcach, w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury, odbędzie się wydarzenie pn. „Tradycje Górnicze Ziemi Wałbrzyskiej” w trakcie ziemniaczanej Biesiady pod Mniszkiem.

 

26 sierpnia (piątek) o godzinie 17.00 rozpocznie się Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Tradycje Górnicze Ziemi Wałbrzyskiej” w Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Boguszowie Gorcach (pl. Odrodzenia 4). Będzie wernisaż prac konkursowych oraz rozmowy z górnikami. Warto wspomnieć, że cały teren powiatu wałbrzyskiego związany był z górnictwem m.in. srebra, ołowiu i węgla. Wpisanie tradycji górniczej w program konkursu to ogromna szansa na przypomnienie wartości przemysłu górniczego i jego wpływu na rozwój i kulturę tych ziem.

27 sierpnia (sobota) o godzinie 15.00 w Centrum Kulturalno – Kongresowym Witold w Boguszowie Gorcach (ul. Traugutta 12 g) rozpocznie się Biesiada ziemniaczana pod Mniszkiem wraz z programem artystycznym, w którym wystąpi chór Renoma z Głuszycy. Ponadto pojawią się stosika handlowe, gastronomiczne, dmuchana zjeżdżalnia i inne atrakcje oraz rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Potrawy Ziemniaczanej. Zapraszamy!

 

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

tradycjegorniczefinal

 

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej