Tygodnik DB2010

Z Sokołowska do Davos

15 sierpnia wyruszyli z Sokołowska do Davos w Szwajcarii. Ewa Badowska i Marcin Śniadecki mają do pokonania na rowerach ponad 1000 km. Wyprawa Sokołowsko – Davos została objęta honorowym patronatem burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego.

 

Uczestnicy wiozą ze sobą w prezencie dla władz gminy Davos pamiątkowy ryngraf z herbem Gminy Mieroszów oraz pismo zachęcające do nawiązania współpracy między Mieroszowem a Davos. Przed wyjazdem w trasę, z Urzędu Miejskiego w Mieroszowie zostało wysłane pismo do Davos i już 16 sierpnia burmistrz Mieroszowa otrzymał odpowiedź z kancelarii landmanna (burmistrza) Davos z zapewnieniem, że na miejscu w Szwajcarii Ewa Badowska i Marcin Śniadecki zostaną przyjęci w ratuszu w Davos.

– Wiadomość o odpowiedzi z Davos bardzo mnie ucieszyła, bo zawsze marzyłem o nawiązaniu kontaktów ze szwajcarską gminą, z którą jesteśmy historycznie powiązani. Osobą, która nas łączy, jest dr Hermann Brehmer, którego metody leczenia chorób płuc, opracowane w XIX w. w Sokołowsku (niem. Goerbersdorf), zostały z powodzeniem zastosowane w Davos. Niektóre z historycznych źródeł mówią nawet o tym, że Davos zostało po części rozbudowane na wzór Sokołowska i pewnie jest w tym sporo prawdy, bo w tej szwajcarskiej miejscowości jest nawet pomnik dra Brehmera. Mam nadzieję, że będziemy rozwijać zawartą właśnie znajomość z landmannem Cavaziel – podkreśla Marcin Raczyński.

(RED)

 soko davos

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Marcin Raczyński przekazał Marcinowi Śniadeckiemu pamiątkowy ryngraf z herbem Gminy Mieroszów oraz pismo zachęcające do nawiązania współpracy między Mieroszowem a Davos (Fot. Marcin Rosiński).

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej