Tygodnik DB2010

XIII Dolnośląskie Święto Pieroga

3 września 2016 r. o godzinie 15.00 na stadionie sportowym w Czarnym Borze odbędzie się XIII Dolnośląskie Święto Pieroga – Dożynki Gminne 2016.

 

Tradycyjnie organizatorzy przygotowują biesiadny stół pierogowy, na którym znajdzie się mnóstwo pieczołowicie uformowanych, napełnionych nadzieniem w rozmaitych konfiguracjach, pierogów. Nie zabraknie również występów zespołów ludowych w wykonaniu Zespołu Góralskiego Janicki, Grzędowianek oraz zespołu Radość z Witkowa Śląskiego. Na późne popołudnie zaplanowany został występ gwiazdy wieczoru – zespołu Gentleman’s.

– W trakcie imprezy odbędzie się też Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi, w którym uczestnicy będą rywalizowali w trzech kategoriach: I – kucharze profesjonaliści, II – stowarzyszenia, instytucje i organizacje, III – osoby indywidualne (kucharze oraz amatorzy). Każdy, niezależnie od wieku i profesji, kto tylko potrafi lepić pierogi, może przyjechać do Czarnego Boru i spróbować wygrać w konkursie bardzo atrakcyjne nagrody, a pula nagród w tegorocznej edycji wynosi blisko 4500 zł. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą dodatkowo sprzedawać swoje pierogi podczas imprezy. Jest to także doskonała forma promocji dla restauratorów. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie ck.czarny-bor.pl. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Centrum Kultury w Czarnym Borze pod nr telefonu 74 8450242 lub email: ck@ck.czarny-bor.pl Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do konkursu – mówi Grzegorz Łuczko, dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(RED)

swieto pieroga 2016

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej